logo logo draugiem draugiem

Sākums > Par mums > Jaunumi > Pieejami valsts apmaksāti elektroencefalogrāfijas (EEG) izmeklējumi

Pieejami valsts apmaksāti elektroencefalogrāfijas (EEG) izmeklējumi

"Veselības centrs 4" filiālē "Diagnostikas  centrs" ērti pieejami Nacionālā veselības dienesta (NVD) jeb valsts apmaksāti elektroencefalogrāfijas (EEG) izmeklējumi. Elektroencefalogrāfija ir nekaitīga un nesāpīga izmeklēšanas metode, ar kuru reģistrē galvas smadzeņu bioelektrisko aktivitāti.

Kas ir elektroencefalogrāfija (EEG)?

Elektroencefalogrāfija (EEG) ir nekaitīga un nesāpīga izmeklēšanas metode, ar kuru reģistrē galvas smadzeņu bioelektrisko aktivitāti. Ar šo metodi iespējams diagnosticēt dažādas nervu slimības. Lai izmeklējumu veiktu, uz galvas jāizvieto elektrodi. Izmeklējums ilgst no 20 līdz 60 min. (atkarībā no nozīmētā izmeklējuma specifikas). Pēc izmeklējuma pacients var turpināt normālas ikdienas aktivitātes. 

Elektroencefalogrāfijas (EEG) izmeklējumi īpaši nozīmīgi ir:

 • dažādu lēkmjveida stāvokļu, krampju, bezsamaņas lēkmju gadījumos;
 • epilepsijas diagnosticēšanai;
 • galvassāpju iemeslu izmeklēšanai;
 • smadzeņu funkcionālās aktivitātes noteikšanai;
 • uzvedības, uzmanības, valodas attīstības problēmu gadījumos bērniem u.c.

Kas jāņem vērā, dodoties uz elektroencefalogrāfijas (EEG) izmeklējumu?

 • Izmeklējuma rezultātus var ietekmēt kofeīnu saturošu produktu (kafijas, atspirdzinošo dzērienu u.c) lietošana pirms izmeklējuma, tādēļ tos izmeklējuma dienā nedrīkst lietot.
 • Uz izmeklējumu jāierodas paēdušam, jo zems cukura līmenis asinīs arī var ietekmēt izmeklējuma rezultātus.
 • Tāpat nomierinoši medikamenti var ietekmēt izmeklējuma rezultātus, bet par to lietošanu jākonsultējas ar ārstu.
 • Pēc iespējas objektīvāku rezultātu iegūšanai traucējošas var būt matu eļlas, balzāmi, lakas, geli, tādēļ tos izmeklējuma dienā nevajadzētu lietot.


Elektroencefalogrāfijas izmeklējumi tiek veikti ar jaunākās paaudzes, Vācijas firmas Schwarzer ražotu elektroencefalogrāfu EPAS. To, sekojot līdzi medicīnas tehnoloģiju attīstībai un inovācijām, kā arī lai nodrošinātu arvien kvalitatīvākus izmeklējumus labākiem ārstēšanas rezultātiem klientiem, iegādājusies ''Veselības centrs 4'' filiāle ''Diagnostikas centrs''. Tā ir digitāla iekārta ērtai un kvalitatīvai elektroencefalogrammas un poligrāfijas datu iegūšanai, analīzei un kontrolei. EPAS 29/40/duo44 piedāvā visas mūsdienu bezpapīra elektroencefalogrammas un poligrāfijas sistēmas priekšrocības – digitālo video ierīci ar EEG sinhronu attēlošanu; vispusīgas analīzes iespējas - spektrālo analīzi un kartogrāfiju, fotostimulāciju. Vieglu un ātru interpretāciju un rezultātu iegūšanu, ierakstot kompaktdiskā un arhivējot medicīnas iestādes informācijas sistēmā

Elektroencefalogrāfijas (EEG) izmeklējumi tiek veikti pieaugušajiem un bērniem no 6 gadu vecuma (bērniem nepieciešams ārsta speciālista nosūtījums).


Slēdziena saņemšanas forma:

 • aparatūras izdruka;
 • rakstisks slēdziens.


Slēdziena saņemšanas laiks:

 • 1-3 dienu laikā.


Pieejami Nacionālā veselības dienesta (NVD) jeb valsts apmaksāti, apdrošināšanas kompāniju apmaksāti un maksas pakalpojumi.


Uzziniet vairāk un pierakstieties!

“Veselības centrs 4” filiāle “Diagnostikas centrs”
Adrese: Grebenščikova iela 1, Rīga
Tālr: 67144031; 67143550; 67144046; 29296313.
E-pasts vizītes pieteikšanai: dgcentrs@vc4.lv


 • Dalīties ar šo ziņu:

Piesakies konsultācijai