logo logo draugiem draugiem

Sākums > Pakalpojumi > Diagnostika > Elptests

Helikobaktērijas diagnostika ar elptestu

atverts

Ņemot vērā pieaugošo pacientu skaitu ar dispeptiskām sūdzībām (slikta dūša, diskomforta sajūta kuņga apvidū), kas var būt saistītas ar helikobaktērijas (H. Pylori) infekciju kuņģī, "Veselības centrs 4" filiāle  "Diagnostikas centrs" piedāvā inovatīvu, ērtu šīs baktērijas diagnostikas metodi - C13 urea H. pylori elptestu.

  • Ar C13 urea H. pylori elptestu nosaka īpašas baktērijas - H. pylori atrašanos kuņģī. Tas ir specifisks un drošs - pasaulē to uzskata par vienu no labākajiem H. Pylori diagnostikas veidiem gan pirmreizējai, gan kontroles diagnostikai pēc eradikācijas terapijas (kombinēta medikamentoza terapija, lai atbrīvotos no Helicobacter pylori baktērijas)

H. pylori ir baktērija, kas kuņģī var izraisīt dažāda veida patoloģijas, piemēram - gastrītu un kuņģa čūlu. 1-2% inficēto personu var attīstīties kuņģa vēzis. Līdz ar to ir būtiski zināt, vai pacientam ar specifiskām sūdzībām par gremošanas trakta darbību ir šī infekcija.

Kā notiek tests?

  • Ierobežojums  -  antibiotiku un protona sūkņu inhibitoru (omeprazols un citi skābes izdalīšanās bloķējošie medikamenti) terapijas lietošana pēdējā mēneša laikā.
  • Lai veiktu testu, vienu stundu pirms tā pacients nedrīkst ēst, dzert, smēķēt un košļāt košļājamo gumiju.
  • Izmeklējuma laikā pacientam lūgs iemalkot īpaši sagatavotu šķīdumu un pēc aptuveni 15 minūtēm veikt izelpu diagnostikas ierīcē caur īpašu kanili jeb caurulīti.
  • Izmeklējums ir pilnībā nesāpīgs, tas nesagādā diskomfortu, tam nav risku un komplikāciju.
  • Pēc testa veikšanas rekomendējama gastroenterologa konsultācija, lai noteiktu tālāko izmeklēšanas vai terapijas taktiku.

C13 urea H. pylori elptests ir rekomendējams arī pacientiem pēc H. pylori eradikācijas terapijas, lai pārbaudītu, vai baktērija ir veiksmīgi izārstēta.

Veicot helikobaktērijas diagnostiku ar elptestu, klientiem izpaliek apgrūtinošā fēču analīžu nodošana laboratorijā, kas ir ierastā helikobaktērijas noteikšanas metode.

70% LATVIEŠU TAS IR AKTUĀLI

"DIagnostikas centrs" gastroenteroloģe, endoskopijas speciāliste Ilona Vilkoite uzsver: helikobaktērijas diagnostika un ārstēšana joprojām ir viens no galvenajiem gastroenterologu darba lauciņiem. Pēc 2013. gada datiem, Latvijā ar helikobaktēriju ir inficēti aptuveni 70% cilvēku, taču ne visiem tā jāārstē. Ja antibiotikas tiek nozīmētas, pacienti jābrīdina, ka, lietojot zāles, varētu būt slikta pašsajūta - šķidrāka vēdera izeja, rūgta garša mutē, sievietēm šajā laikā var paasināties piena sēnīte. Šie ir daži no iemesliem, kādēļ no helikobaktērijas neārstējam visus inficētos pacientus, bet rūpīgi izsveram, kuriem tas tiešām būtu nepieciešams.

Pakalpojums pieejams katru darba dienu no 9:00 līdz 16:00

Nepieciešams iepriekšējs pieraksts! 

Zvaniet un uzziniet vairāk!

Tālr: 67144031,67144046,29296313

E-pasts vizītes pieteikšanai:

dgcentrs@vc4.lv

 

 


Piesakies konsultācijai