logo logo draugiem draugiem

Sākums > Pakalpojumi > Endoskopijas dienas stacionārs

Endoskopijas dienas stacionārs

SIA "Veselības centrs 4" filiālē "Diagnostikas centrs" darbojas moderni aprīkots Endoskopijas dienas stacionārs, kurā tiek veikti gastroskopijas un kolonoskopijas izmeklējumi narkozē anesteziologa klātbūtnē, kā arī polipu noņemšana endoskopisko izmeklējumu laikā vai, veicot atsevišķu manipulāciju. Ir iespēja noteikt helikobaktērijas klātbūtni organismā, izmantojot elptestu. Tehnoloģisko risinājumu nodrošina firmas "OLYMPUS" EVIS EXERA endoskopiskās iekārtas. Izmeklējumus un ārstēšanu veic gastroenterologi endoskopisti Hosams Abu Meri un Ilona Vilkoite, kā arī viņu komanda.

Piedāvājam endoskopiskos izmeklējumus un manipulācijas jaunā kvalitātē!

Lasi, kā jāsagatavojas kolonoskopijas izmeklējumiem>>

Kas ir kolonoskopija?

Medicīnas tehnoloģijām attīstoties, endoskopiskās izmeklēšanas metodes arvien tiek pilnveidotas un tās kļūst informatīvākas, tādējādi sniedzot iespēju vēl efektīvāk izmeklēt pacientus, noteikt precīzākas diagnozes un sekmīgāk ārstēt saslimušos. Patīkami ir tas, ka endoskopiskie izmeklējumi mūsdienās iespējami arī pacientiem daudz komfortablākā veidā nekā iepriekš – tos var veikt vispārējā narkozē anesteziologa klātbūtnē.

Endoskopijā samērā biežas ir gadījuma atrades, kas neapšaubāmi paaugstina izmeklējumu nozīmīgumu. Endoskopija bieži vien ir izvēles situācija pacientam, piemēram, lai iegūtu slimības morfoloģisko apstiprinājumu vai lai veiktu dzīvībai svarīgas operācijas, piemēram, endoskopisko hemostāzi.

Endoskopijas dienas stacionārā ir nodrošināts viss, lai klients justos ērti un manipulācijas sagādātu pēc iespējas mazāku diskomfortu. Te ir patīkama uzgaidāmā telpa, kur uzturēties pirms manipulācijas - kamēr tiek noformēti dokumenti, kamēr Jūs izjautās anesteziologs. Manipulāciju telpā ir viss nepieciešamais aprīkojums, lai pēc iespējas īsā laikā tiktu veikti augstākās kvalitātes izmeklējumi, kā arī atpūtas telpa pēc manipulācijas.

"Diagnostikas centrs" ir iegādājies jaunu ūdens padeves jeb irigācijas iekārtu vēl kvalitatīvu endoskopisko izmeklējumu veikšanai. To izmanto gadījumos, ja gļotāda aplikta ar putām, gļotām vai fēču paliekām, lai veiksmīgāk vizualizētu gļotādas patoloģijas gan kuņģī, gan zarnā, precīzāk noteiktu bojājuma vietu un biopsiju veikšana būtu maksimāla mērķēta un precīza. Par iekārtu uzziniet vairāk >>

Fotogalerija>>

Gastroskopija

Gastroskopija ir augšējās gremošanas trakta vai tā daļas izmeklēšanas metode, kas nozīmē barības vada, kuņģa un duodena proksimālās daļas apskati. Tā ir visprecīzākā metode agrīnai gremošanas sistēmas iekaisumu diagnostikai un ārstēšanai. Vienlaicīgi gastroskopijas veikšanas laikā var tikt veiktas arī ārstnieciskās manipulācijas vai pat operācijas: polipu noņemšana, barības vada paplašināšana, svešķermeņu evakuācija, injekcijas asiņošanas apturēšana u.c. Izvērtējot pacienta sūdzības, endoskopijas veikšanas nepieciešamību un indikācijas nosaka ārsts, pamatojot ar simptomiem, sindromiem, slimībām, kā arī, lai veiktu diagnostiskas proves (biopsijas, uzsējumus, mērījumus u.c.).

Galvenās indikācijas

 • Simptomātiskās (anēmija, neskaidras ģenēzes dispepsija, GERS Neulcerosa dispepsija, Helicobacter pylori diagnostikai, enteropātiju diagnostikā, piemēram, celiakija. Čūlu un čūlojumu diagnoze un diferenciāldiagnostika, erozijas, preventīvās (stāvokļa noskaidrošanai). Pirms holecistektomijas, laparoskopiskām antirefluksa operācijām. Tas ir obligāts izmeklējums barības vada gļotādas bojājuma pakāpes noteikšanai, gļotādas audu paraugu ņemšana morfoloģijai un malignitātes izslēgšanai.
 • Neonkoloģiskās (dispepsijas, erozijas, čūlas, čūlojumi, t.sk. preventīvās–preoperatīvās, pirms ulcerogēnu medikamentu kursa).
 • Onkoloģiskās.

Viena no lielākajām gastroskopijas priekšrocībām ir iespēja diagnosticēt ļaundabīgos audzējus agrīnā stadijā. Agrīnam kuņģa vēzim nav specifiskas klīnikas, tā joprojām ir gadījuma atrade vai arī tā risku jācenšas novērtēt katram pacientam. Lielākā daļa agrīnu kuņģa vēžu ir nelieli, pat pāris milimetru, to vizualizācija un morfoloģiskā pierādīšana ir grūta, prasa labu profesionālo sagatavotību un endoskopisko tehniku.

Terapeitiskās endoskopijas laikā var veikt aplikācijas, liģēšanu, injekcijas, ablāciju, koagulāciju u..c., kā arī pielietot papildu diagnostikas metodes – lūmena skalošanu, materiāla ņemšanu morfoloģijai un citoloģijai. Viens no svarīgākajiem endoskopijas uzdevumiem ir endoskopijas laikā iegūt kvalitatīvus audu paraugus. Biežāk lietotā metode ir materiāla ņemšana ar biopsiju knaiblītēm jeb kniebienbiopsijas. Biežāklietojamais citoloģijas materiāla iegūšanas veids ir bioptikāta nospiedums.

Kolonoskopija

Kolonoskopija ir vienīgā, visprecīzākā un informatīvākā izmeklēšanas metode, ar kuras palīdzību var izmeklēt resno zarnu no iekšpuses un savlaikus diagnosticēt un ārstēt resnās un taisnās zarnas slimības Kolonoskopijas laikā nepieciešamības gadījumā vienlaicīgi var veikt dažādas diagnostiskas darbības, piemēram, polipu un audzēju izņemšanas. Kolonoskopija ir “zelta standarts” kolorektāla vēža diagnostikā, t.i., tas ir jutīgākais un specifiskākais izmeklējums adenomatozu polipu un vēža diagnostikā resnajā zarnā.

Kolonoskopijas iedala:

 • Totālā kolonoskopija - visas resnās zarnas apskate, ieskaitot aklo zarnu ar līdz pat 50 cm iespējamu ileusa distālās daļas vizualizāciju;
 • Kreisās puses kolonoskopija – parasti tā ir sigmoideumdaļēja apskate. Kreisās puses kolonoskopijā parasti vizualizē resno zarnu līdz kreisajam (liesas) leņķim;
 • Sigmoidoskopija - taisnās un lokveida zarnas endoskopiskā izmeklēšana.

Kolonoskopijas indikācijas:

Galvenā indikācija steidzamai kolonoskopijai ir zarnu asiņošana t. sk. arī smags čūlains kolīts (agrāk to uzskatīja par kontrindikāciju!) un akūta obstrukcija. Daudzos gadījumos diagnostiskā kolonoskopija kļūst par terapeitisko (hemostāze, dekompresija u.c.).

Indikācijas plānotām kolonoskopijām ir vērstas uz resnās zarnas audzēju (resnās zarnas vēža un adenomu) diagnostiku, kā arī citu slimību diagnostiku:

 • Pozitīva reakcija uz slēptām asinīm fēcēs;
 • Aizdomīgi resnās zarnas citas attēlu diagnostikas dati;
 • Resnās zarnas vēža simptomātika (arī negatīvas rentgenatrades gadījumā);
 • Kolorektāla vēža riska grupas pacienti. Kolonoskopija ir vienīgā endoskopiskā izmeklēšana, kas ir skrīninga metode kolorektālu adenomu un vēžu diagnostikā;
 • Polipozes, t.i., kad resnajā zarnā ir simtiem polipu;
 • Pēc operācijām ginekoloģisku audzēju un pārciestās staru terapijas dēļ.
 • Iekaisīgas zarnu slimības (čūlainais kolīts un Krona slimība). Pirmreizējos gadījumos jāveic totālā kolonoskopija ar ileoskopiju.

Kolonoskopijas kontrindikācijas:

Absolūtās – peritonīts, plaušu infarkts, akūts miokarda infarkts. Relatīvās - izteikta sirds un/vai respiratora mazspēja, hemorāģiskā diatēze (bioptēšanas un/vai polipektomijas gadījumos), grūtniecība (sigmoskopija risku nepalielina, bet totālā kolonoskopija tiek veikta, ja ir neatliekamās indikācijas), aortas aneirisma. Ierobežojumi kolonoskopijas veikšanai - slikta zarnu sagatavošana, striktūras, izteiktas adhēzijas, nav polipektomijas iespēju.

Sagatavošana kolonoskopijai nosaka izmeklējuma kvalitāti - lai nodrošinātu pilnīgu un precīzu resnās zarnas apskati, resnajai zarnai jābūt pilnīgi tīrai.

Zvaniet un uzziniet vairāk par endoskopijas dienas stacionāra pakalpojumiem - tālr: 67144031, 67144046 vai mob.29296313


Pakalpojums Cena EUR
Gastroenterologa pirmreizēja konsultācija 77.00 €
Gastroenterologa atkārtota konsultācija 57.00 €
GASTROENTEROLOĢIJA. GASTROENTEROLOĢIJAS DIENAS STACIONĀRS  
Gastroskopija un/vai parciāla duodenoskopija, bez parauga ekscīzijas, punkcijas 110.00 €
Gastroskopija un/vai parciāla duodenoskopija, ar parauga ekscīziju, punkciju un ureāzes uzrādīšanu 135.00 €
Sigmoidoskopija ar elastīgiem instrumentiem, ieskaitot rektoskopiju 90.00 €
Resnās zarnas izmeklēšana ar elastīgiem instrumentiem, ieskaitot rektoskopiju līdz liesas leņķim 125.00 €
Resnās zarnas izmeklēšana ar elastīgiem endoskopiem, bez parauga ekscīzijas, punkcijas 150.00 €
Resnās zarnas izmeklēš. ar elastīgiem endoskopiem, ieskaitot rektoskopiju un sigmoidoskopiju, parauga ekscīziju un/vai punkciju 160.00 €
Hemostāze neatliekamās augšējās vai apakšējās endoskopijas laikā (bez vienreizējās lietošanas materiālu izmaksām) 41.00 €
Piemaksa par vienreizējas lietošanas injektoru 73.00 €
Ureāzes HP eksprestests endoskopijas laikā 13.00 €
Īslaicīgā i/v anestēzija pie endoskopiska izmeklējuma, izņemot kolonoskopiju 85.00 €
H Pylori elptests ar diagnostisko iekārtu Breath ID 95.00 €
Līdz galam neveikta manipulācija neparedzētu iemeslu dēļ 35.00 €
Piemaksa par ūdens irigatora pielietošanu endoskopijas izmeklējumā 6.40 €
Polipektomija ar Boston Scinektifik auksto cilpu ( 1-2 polipi) 110.00 €
Polipektomija ar Boston Scinektifik auksto cilpu (3 un vairāk polipi) 130.00 €
Polipektomija ar Diatermkoagulācijas cilpu (1-2 polipi) 205.00 €
Polipektomija ar Diatermkoagulācijas cilpu (3 un vairāk polipi) 235.00 €
Hemostāzes klipša pielietošana, veicot polipektomiju 73.00 €
Karsto biopsijas standziņu pielietošana, veicot polipektomiju 35.00 €
Neatliekamā ezofagoskopija un/vai gastroskopija un/vai parciālā duodenoskopija 92.50 €
Pacienta sedācija endoskopisku izmeklējumu laikā (manipulāciju var veikt bez anesteziologa klātbūtnes) 7.20 €

Piesakies konsultācijai