logo logo draugiem draugiem
atverts

“Veselības centrs 4”  filiālē “Diagnostikas centrs” pieejami gan Nacionālā veselības dienesta (NVD) jeb valsts apmaksāti (valsts krūšu dziedzeru audzēju skrīninga ietvaros sievietēm ar īpašajām uzaicinājuma vēstulēm), gan maksas digitālās mamogrāfijas izmeklējumi.

Kas ir mamogrāfija?

Mamogrāfija ir krūts audu rentgenoloģiska izmeklēšana ar zemas intensitātes rentgenstarojumu - piena dziedzeru rentgenizmeklējums, kas ļauj izmeklēt krūtis vairākās pozīcijās, iegūstot pilnīgus datus par pacientes krūšu veselību.

Mamogrāfija ir viena no efektīvākajām metodēm krūts vēža un citu krūts veselības problēmu diagnostikā.

Ar mamogrāfiju ir iespējams diagnosticēt audzējus, kad tie vēl ir nelieli un nav sataustāmi. Sākumstadijā pastāv iespēja tos relatīvi viegli ārstēt, tādēļ ir ļoti svarīgi vēzi atklāt laikus.

Pārbaudes laikā krūts tiek saspiesta, lai labāk būtu iespējams uzņemt rentgena attēlu. Rentgena attēla uzņemšana ilgst 2 minūtes, bet viss apmeklējums – apmēram 20 minūtes.

Ja nav nepieciešamības ātrāk, tad pirmo reizi mamogrāfiju vēlams veikt 40 gadu vecumā.

Visām 50-69 gadus vecām sievietēm reizi divos gados valsts apmaksā mamogrāfijas izmeklējumu. Ja saņemat Nacionāla veselības dieniesta (NVD)  izsūto uzaicinājuma vēstuli mamogrāfijas izmeklējumu veikšanai, lūdzu to rūpīgi izlasiet  un izmantojiet šo iespēju veikt pārbaudi par valsts budžeta līdzekļiem.

! Sadarbībā ar NVD – valsts krūšu dziedzeru audzēja skrīninga ietvaros  sievietēm ar speciālām uzaicinājuma vēstulēm izmeklējums veic BEZ MAKSAS

Pakalpojumi:

 • profilaktisks vai klīnisks krūšu dziedzeru izmeklējums sievietēm, kurš sniedz pārskatu par abām krūtīm atšķirīgās pozīcijās;
 • attēlu apstrāde, saglabāšana elektroniskā arhīvā, kas dažādos laika periodos nodrošina veikto izmeklējumu salīdzināšanu.


Notiek attēlu apstrāde, saglabāšana elektroniskajā arhīvā, kas dažādos laika periodos nodrošina veikto izmeklējumu salīdzināšanu.

''Veselības centrs 4'' filiālē ''Diagnostikas centrs'' mamogrāfijas izmeklējums tiek veikts ar jaunu mamogrāfijas kabineta aprīkojumu – aktuālāko Dienvidkorejas tehnoloģiju ražotāja DRTECH mamogrāfijas sistēmu AIDIA ar vairākiem inovatīviem risinājumiem, kas ļauj mamogrāfiskos izmeklējumus veikt pašā augstākajā kvalitātē.

AIDIA nodrošina izcilu attēla kvalitāti un maksimālu komfortu pacientiem.

Mamogrāfija ar DRTECH AIDIA: pacienta ieguvumi

 • nemainīgi augsta attēlu kvalitāte un izšķirtspēja neatkarīgi no krūšu audu blīvuma;
 • palielināta izšķirtspēja sīku audu bojājumu noteikšanai un precizēšanai – paaugstinātas agrīnas diagnostikas iespējas;
 • dubultā filtra tehnoloģija – krūšu audu īpatnībām atbilstoši pielāgojams filtrs, kas nodrošina augstas izšķirtspējas izmeklējumu ar zemas devas starojumu;
 • 1-2-3 izmeklējuma paliktņa atlaišana – saīsinātais paliktņa kompresijas laiks nozīmē mazāku diskomfortu pacientiem izmeklējuma procesā;
 • jaunākās paaudzes AEC (automātiskā ekspozīcijas kontrole) - starojuma deva tiek automātiski pielāgota atkarībā no audu biezuma un blīvuma.


Mamogrāfija ar DRTECH AIDIA: procedūras priekšrocības

 • Izcila attēlu kvalitāte:
  • mazākais nozarē iespējamais pikseļa izmērs 65 ㎛ nodrošina skaidru mikrokalcifikācijas vizualizāciju krūšu attēlos;
  • 65 ㎛ pikseļa izmērs un selēna (a-Se) tiešā tipa detektors nodrošina augstas izšķirtspējas, augstākās kvalitātes mamogrāfijas attēlus, uzlabojot diagnostikas precizitāti.
 • Automātiskā pozicionēšana – izmeklējuma laikā iespējams ātri un vienkārši iestatīt nākamo attēluzņemšanas pozīciju, vienlaikus saglabājot informāciju par pacienta krūšu augstumu.
 • RConsole 2: digitālās mammogrāfijas attēlu iegūšanas konsole efektīvākai darba gaitai – speciālists var viegli iegūt un pārbaudīt izmeklējuma attēlus.
 • Vienkārša palielināšana – palielinājuma attēli tiek iegūti, piestiprinot palielinājuma statīvu, nevis mainot izmeklējuma paliktni.


Gādājot par pacientu ērtībām, ''Diagnostikas centrs'' mamogrāfijas kabinets ieguvis ne tikai jaunu iekārtu, lai mamogrāfija notiek ātri un profesionāli, bet arī ir pilnībā izremontēts un atjaunots.

Slēdziena saņemšanas forma ir digitāls attēls CD formātā (patoloģijas gadījumā) un rakstisks slēdziens. Slēdziena saņemšanas laiks:  3–5 darba dienas.

Ir nodrošināta vides pieejamība personām ar funkcionāliem traucējumiem.

Aicinām visus pievērst uzmanību, ar kādām medicīnas tehnoloģijām jums tiek piedāvāts veikt izmeklējumus! "Veselības centrs 4" filiālēs un grupas uzņēmumos pieejamas jaunākās paaudzes ekspertklases iekārtas, kas ļauj veikt ļoti precīzus izmeklējumus. Vienmēr esiet informēti!


Pakalpojums Cena EUR
Viena radioloģijas izmeklējuma ierakstīšana CD 1.50 €
Mamogrāfija (abām krūtīm, katrai 2 projekcijas) 60.00 €

Piesakies konsultācijai