logo logo draugiem draugiem
atverts

Mamogrāfija ir krūts audu rentgenoloģiska izmeklēšana ar zemas intensitātes rentgenstarojumu. Šī uzskatāma par vienu no efektīvākajām metodēm, lai savlaicīgi atklātu krūts vēzi.

Pārbaudes laikā krūts tiek saspiesta, lai labāk būtu iespējams uzņemt rentgena attēlu. Mamogrāfijas metode var radīt nekomfortablas sajūtas, jūtīgākas sievietes to var uztvert kā nelielas sāpes. Rentgena attēla uzņemšana ilgst 2 minūtes, bet viss apmeklējums – apmēram 20 minūtes.

Pirmoreiz mamogrāfiju vēlams veikt 40 gadu vecumā.

Visām 50-69 gadus vecām sievietēm reizi divos gados valsts apmaksā mamogrāfijas izmeklējumu. Ja saņemat Nacionāla veselības dieniesta (NVD)  izsūto uzaicinājuma vēstuli mamogrāfijas izmeklējumu veikšanai, lūdzu to rūpīgi izlasiet  un izmantojiet šo iespēju veikt pārbaudi par valsts budžeta līdzekļiem.

! Sadarbībā ar NVD – valsts krūšu dziedzeru audzēja skrīninga ietvaros  sievietēm ar speciālām uzaicinājuma vēstulēm izmeklējums veic BEZ MAKSAS

Pakalpojumi:

  • Profilaktisks vai klīnisks krūšu dziedzeru izmeklējums sievietēm, kurš sniedz pārskatu par abām krūtīm atšķirīgās pozīcijās.
  • Attēlu apstrāde, saglabāšana elektroniskā arhīvā, kas dažādos laika periodos nodrošina veikto izmeklējumu salīdzināšanu.

Pakalpojums Cena EUR
Viena radioloģijas izmeklējuma ierakstīšana CD 1.50 €
Mammogrāfija (abām krūtīm, katrai 2 projekcijas) 32.00 €

Piesakies konsultācijai