logo logo draugiem draugiem
atverts

VC4 Diagnostikas centrā klientiem pieejams 2015. gada vasarā atjaunotais datortomogrāfijas (DT) kabinets, kas aprīkots ar visjaunāko 64 rindu General Electric DT iekārtu „OPTIMA CT660J”.

Jaunais datortomogrāfs izmeklējumus ļauj veikt daudz ātrāk ar izcilu attēlu kvalitāti. 

  • Priekšrocības ir krūšu kurvja, vēdera, onkoloģiskajiem ķermeņa izmeklējumiem, jo ir daudz mazāk elpošanas kustību artefaktu.
  • Ir sinhronizēti kontrastvielas ievadīšanas procesi, nodrošinot optimālu kontrastvielas daudzuma ievadi. Tā var iegūt daudz labāku asinsvadu kontrastējumu un precīzāk novērtēt asinsvadu sašaurinājumu pakāpi vai slēgumus.
  • Jaunās paaudzes RTG spuldze novērš nevajadzīgo starojumu, katram cilvēkam individuāli piemērojot nepieciešamos izmeklējuma parametrus.
  • Iekārta pati veic attēlu rekonstrukcijas, līdz ar to arhivētie attēli ir labāk uzskatāmi ne tikai radiologiem, bet jebkuras specialitātes ārstiem.

VC4 Diagnostikas centrā pacientiem šie datortomogrāfijas izmeklējumi ir pieejami arī par valsts līdzekļiem, piedaloties tikai ar NVD (Nacionālā veselības dienesta) noteikto līdzmaksājumu*.

* Uz izmeklējumu jābūt nosūtījumam no ģimenes ārsts vai speciālista, kuram ir sadarbība ar NVD.

 

 Kas ir datortomogrāfija (DT)?

Datortomogrāfija ir plaši pieejama diagnostiskās radioloģijas izmeklēšanas metode, kurā, tāpat, kā parastā rentgenogrāfijā, tiek izmantots rentgena starojums. DT atšķiras ar to, ka izmeklējuma laikā iegūst daudzus ķermeņa daļu attēlus šķērsgriezumā (3D rekonstrukcijās). Var izmeklēt pacientus, kuriem ir klaustrofobija un metāliskie implanti, ja tie neietekmē attēla kvalitāti.

Veicot DT izmeklējumu, lai mazinātu jonizējošā starojuma dozu pacientam, svarīgi apkopot no pacienta ziņas par slimības anamnēzi un iepriekšējiem izmeklējumiem.

Lai izvairītos no nekvalitatīviem attēliem, pirms izmeklējuma pacientam jānoņem visas metāliskās detaļas no tām ķermeņa daļām, kas tiek izmeklētas - rotaslietas u.c.

DT sniedz nozīmīgu informāciju pirmoperācijas plānošanā, īpaši, pie kompleksiem veidojumiem, un tā tiek plaši pielietota pēcoperāciju komplikāciju noteikšanā. Veicot datortomogrāfijas izmeklējumu, pacients tiek noguldīts uz speciāla galda, ap kuru izmeklēšanas laikā rotē rentgenspuldze. Izmeklēšana pacientam nav sāpīga un nepatīkama.

Krūškurvja un vēdera dobuma izmeklējumiem bieži nepieciešams ievadīt vēnā kontrastvielu, kas ievērojami uzlabo diagnostiskās iespējas. Kontrastviela nav kaitīga un neizsauc nepatīkamas organisma blakusreakcijas.

Kas jāņem vērā?

  • Vēlams pirms izmeklējumiem, kuri ir saistīti ar kontrastvielas ievadīšanu vēnā, 2 stundas neēst.
  • Izmeklējumus ar intravenozu kontrastvielu neveic, ja pacientam ir alerģija pret kontrastvielu, ja pacienta seruma kreatinīna līmenis pārsniedz normu.
  • Izmeklēšana nav ieteicama grūtniecības laikā, izņemot gadījumus, kad izmeklējumā iegūstamā informācija atsver izmeklēšanas risku.

Pakalpojums Cena EUR
DATORTOMOGRĀFIJA. Izmeklējumi ar 64 slāņu daudzslāņu datortomogrāfu OPTIMA CT660J *cenā iekļauta daudzslāņu datortomogrāfijas izmeklējumu rezultātu apstrāde darba stacijā ar rekonstrukciju programmu  
Galvas un deguna blakusdobumu daudzslāņu datortomogrāfija bez kontrastēšanas 95.00 €
Galvas un deguna blakus dobumu daudzslāņu datortomogrāfija ar i.v.kontrastēšanu (bez kontrastvielas izmaksām) 116.00 €
Kakla datortomogrāfija bez kontrastēšanas 95.00 €
Kakla daudzslāņu datortomogrāfija ar i.v.kontrastēšanu (bez kontrastvielas izmaksām) 116.00 €
Krūšu kurvja daudzslāņu datortomogrāfija bez kontrastēšanas 105.00 €
Krūšu kurvja daudzslāņu datortomogrāfija ar i.v.kontrastēšanu (bez kontrastvielas izmaksām) 126.00 €
Daudzslāņu datortomogrāfijas izmeklējums vēdera dobumam, retroperitoneālajai telpai un mazajam iegurnim bez i/v kontrastēšanas 110.00 €
Daudzslāņu datortomogrāfijas izmeklējums vēdera dobumam un retroperitoneālajai telpai un mazajam iegurnim ar i/v kontrastēšanu bez kontrastvielas izmaksām * 131.00 €
Mugurkaula daudzslāņu datortomogrāfija bez kontrastēšanas 99.00 €
Mugurkaula un muskuloskeletālās sistēmas daudzslāņu datortomogrāfija ar i.v.kontrastēšanu (bez kontrastvielas izmaksām) 120.00 €
Ekstremitāšu un locītavu daudzslāņu datortomogrāfija bez kontrastēšanas 102.00 €
Ekstremitāšu un locītavu daudzslāņu datortomogrāfija ar i.v.kontrastēšanu (bez kontrastvielas izmaksām) 123.00 €
Piemaksa par nejonētas monomēra kontrastvielas Iohexol (piemēram, Omnipaque 300 100 ml.) izmantošanu daudzslāņu datortomogrāfijas izmeklējumos 35.00 €
Piemaksa par nejonēta dimēra kontrastvielas 270 (100ml.) (piemēram, Visipaque) izmantošanu daudzslāņu datortomogrāfijas izmeklējumos 65.00 €
Citās iestādēs izdarīta daudzslāņu datortomogrāfijas izmeklējuma bez kontrastēšanas apraksts 10.00 €
Citās iestādēs izdarīta daudzslāņu datortomogrāfijas izmeklējuma ar kontrastēšanu apraksts 25.00 €

Piesakies konsultācijai