logo logo draugiem draugiem

Sākums > Par mums > Jaunumi > Polipu noņemšana Endoskopijas dienas stacionārā

Polipu noņemšana Endoskopijas dienas stacionārā

atverts

Pateicoties jaunām iekārtām un metodēm, kas tagad ir pieejamas SIA "Veselības centrs 4" filiāles "Diagnostikas centrs" Endoskopijas dienas stacionārā, ir iespējams veikt  polipu noņemšanu - vai nu endoskopisko izmeklējumu laikā, vai veicot atsevišķu manipulāciju.

Endoskopijas dienas stacionārā tiek veikti endoskopiskie izmeklējumi un manipulācijas narkozē anesteziologa klātbūtnē. Tehnoloģisko risinājumu nodrošina firmas "OLYMPUS" EVIS EXERA III endoskopiskās iekārtas ar augstākā līmeņa aprīkojumu. Rūpējoties par klientiem un nodrošinot arvien kvalitatīvākus izmeklējumus, Endoskopijas dienas stacionāram iegādātas vairākas jaunas un modernas iekārtas, to vidū arī VIO 200 D ERBE elektroķirurģiska iekārta, kas nodrošina polipu likvidēšanu ar  diatermkoagulācijas cilpu, kā arī mazāku polipu likvidēšana aukstās cilpas tehnikā, kā to rekomendē pasaules viedokļu līderi gastroenteroloģijā.

Skrīninga kolonoskopiju veikšanas laikā tiek lietota palīgierīce AmplifEYE®, kas endoskopa evakuācijas laikā palīdz ārstam veiksmīgāk vizualizēt polipus. Tas ir īpaši aktuāli, veicot izmeklējumu zarnas labajā pusē, kur biežāk lokalizējas zobainie polipi. Tā kā šeit vizualizācija ir apgrūtinošāka, tas var draudēt pat ar 30% malignizācijas risku. Šie polipi prasa īpašu endoskopista uzmanību, jo parasti tie ir nelieli un plakani, gandrīz saplūstot ar normālo gļotādu.              

Elektroķirurģijai ir milzīga loma invazīvajā gastroenteroloģijā, un jaunās ERBE elektrokoagulācijas iekārtas pielietošana ļauj endoskopiju laikā likvidēt polipus jeb veikt polipektomijas polipiem, kas lielāki par 5 mm, tādējādi pasargājot pacientus no potenciāli draudoša kolorektālā vēža. Sarežģījumu gadījumā ir iespēja veikt koagulāciju, piededzinot bojājuma vietu. Polipektomijas tiek veiktas ar speciālām diatermkoagulācijas cilpām, kas ar elektriskā impulsa palīdzību nogriež polipu elektroķirurģiskā ceļā, koagulējot arī polipa pamatni. Tādējādi tiek nodrošināta aizsardzība no postpolipektomijas sarežģījumiem - tādiem kā asiņošana un perforācija.

Kolonoskopijas laikā zarnas labās puses gļotāda tagad tiek iekrāsota ar metilēnzilā ūdens šķīdumu, lai precizāk vizualizētu sīkus plakanos vai zobainos polipus. Tiem dzīves laikā ir līdz pat 30 % liels risks transformēties kolorektālajā vēzī. Šādas atrades gadījumā polipi tiek likvidēti, individuāli izvēloties atbilstošu polipektomijas tehniku, tādējādi pasargājot pacientu no turmāk iespējamiem sarežģījumiem.

Noskatieties raidījumu par endoskopiskajiem izmeklējumiem, izmantojot jaunākās medicīniskās tehnoloģijas VIDEO >>

 

Zvaniet, uzziniet vairāk un pierakstieties izmeklējumiem!

Tālr: 67144031; 67143550; 67144046; 29296313

E-pasts vizītes pieteikšanai: dgcentrs@vc4.lv

 


  • Dalīties ar šo ziņu:

Piesakies konsultācijai