logo logo draugiem draugiem

Sākums > Pakalpojumi > Elektroencefalogrāfija

Elektroencefalogrāfija

Kas ir elektroencefalogrāfija?

ELEKTROENCEFALOGRĀFIJA (EEG) ir nekaitīga un nesāpīga izmeklēšanas metode, ar kuru reģistrē galvas smadzeņu bioelektrisko aktivitāti. Pēc izmeklējuma pacients var turpināt normālas ikdienas aktivitātes. Ar šo metodi iespējams diagnosticēt dažādas nervu slimības. Šie izmeklējumi īpaši nozīmīgi ir:

  • dažādu lēkmjveida stāvokļu, krampju, bezsamaņas lēkmju gadījumos
  • epilepsijas diagnosticēšanai
  • galvassāpju iemeslu izmeklēšanai
  • smadzeņu funkcionālās aktivitātes noteikšanai
  • uzvedības, uzmanības, valodas attīstības problēmu gadījumos bērniem u.c.

Lai izmeklējumu veiktu, uz galvas jāizvieto elektrodi, ko medicīnas personāls veic, izmantojot īpašu gēlu, līdzīgu kā ultrasonogrāfijas izmeklējumos. Izmeklējums ilgst no 20 līdz 60 min. - atkarībā no nozīmētās izmeklējuma specifikas.

Izmeklējumus veicam pieaugušajiem un bērniem no 6 gadu vecuma (bērniem nepieciešams ārsta speciālista nosūtījums). Pieejami gan Nacionālā veselības dienesta (NVD) jeb valsts apmaksāti, gan maksas pakalpojumi.

Izmeklējuma rezultātus var ietekmēt kofeīnu saturošu produktu (kafijas, atspirdzinošo dzērienu u.c) lietošana pirms izmeklējuma, tādēļ tos izmeklējuma dienā nedrīkst lietot.

Uz izmeklējumu jāierodas paēdušam, jo zems cukura līmenis asinīs arī var ietekmēt izmeklējuma rezultātus.

Tāpat nomierinoši medikamenti var ietekmēt izmeklējuma rezultātus, bet par to lietošanu jākonsultējas ar ārstu.

Pēc iespējas objektīvāku rezultātu iegūšanai traucējošas var būt matu eļlas, balzāmi, lakas, gēli, tādēļ tos izmeklējuma dienā nevajadzētu lietot.

Elektroencefalogrāfijas izmeklējumi tiek veikti ar jaunākās paaudzes, Vācijas firmas Schwarzer ražotu elektroencefalogrāfu EPAS. To, sekojot līdzi medicīnas tehnoloģiju attīstībai un inovācijām, kā arī lai nodrošinātu arvien kvalitatīvākus izmeklējumus labākiem ārstēšanas rezultātiem klientiem, iegādājusies "Veselības centrs 4" filiāle "Diagnostikas centrs". Tā ir digitāla iekārta ērtai un kvalitatīvai elektroencefalogrammas un poligrāfijas datu iegūšanai, analīzei un kontrolei.

EPAS 29/40/duo44 piedāvā visas mūsdienu bezpapīra elektroencefalogrammas un poligrāfijas sistēmas priekšrocības – digitālo video ierīci ar EEG sinhronu attēlošanu; vispusīgas analīzes iespējas - spektrālo analīzi un kartogrāfiju, fotostimulāciju. Vieglu un ātru interpretāciju un rezultātu iegūšanu, ierakstot kompaktdiskā un arhivējot medicīnas iestādes informācijas sistēmā.

Uzziniet vairāk un piesakieties!

“Veselības centrs 4” filiāle “Diagnostikas centrs”
Adrese: Grebenščikova iela 1, Rīga
Tālr.: 67144031; 67143550; 67144046; 29296313
E-pasts:
dgcentrs@vc4.lv


Piesakies konsultācijai