Rūpējoties par klientiem un nodrošinot arvien kvalitatīvākus izmeklējumus, "Veselības centrs 4" filiāles "Diagnostikas centrs" endoskopijas kabinetam iegādāta jauna iekārta ūdens padevei jeb irigācijai. Šī iekārta nodrošina vēl precīzāku diagnostiku un līdz ar to - atbilstošāku ārstēšanu.
Ūdens padeves iekārta kalpo kā palīgierīce gan augšējo, gan apakšējo endoskopiju veikšanas laikā un ir neatņemama sastāvdaļa kvalitatīvas kolonoskopijas veikšanai, lai noskalotu gļotādu no nevēlamiem aplikumiem un vizualizētu to pilnā apjomā, tādā veidā atrodot polipus, it īpaši plakanos un zobainos polipus, kas nepilnīgi iztīrītas zarnas gadījumā, var maskēties zem fēču aplikuma.
To izmanto gadījumos, ja gļotāda aplikta ar putām, gļotām vai fēču paliekām, lai veiksmīgāk vizualizētu gļotādas patoloģijas gan kuņģī, gan zarnā, precīzāk noteiktu bojājuma vietu un biopsiju veikšana būtu maksimāla mērķēta un precīza.
Svarīga indikācija ūdens pumpja lietošanai ir arī gremošanas trakta asiņošana, kad ir nepieciešama ļoti precīza asiņošanas avota noteikšana, lai veiktu mērķētus un efektīvus hemostāzes jeb asiņošanas apturēšanas pasākumus. Ņemot vērā, ka ūdens zarnas lumenā nonāk uzsildīts, ķermenim komfortablā temperatūrā, ir praktiski pilnībā izslēgta zarnas spazmatiska saraušanās, kas varētu apgrūtināt procedūru.
Lai kolonoskopijas laikā pilnā apjomā izvērtētu resnās zarnas gļotādu, zarnas lumens ir jāuzpilda ar gāzi. Līdz šim tas tika darīts ar gaisu, taču nereti tieši šī, tā saucamā uzpūšana, pacientiem radīja nepatīkamas sajūtas. Daži pacienti sūdzējās par piepūsta vēdera sajūtu un līdz ar to diskomfortu, reizēm pat sāpēm, kas saistītas ar zarnu sieniņas iespriegumu, piepūšot tās ar gaisu.
Lai izvairītos no šīm nepatīkamajām sajūtām, pasaules vadošajās klīnikās un tagad arī "Veselības centrs 4" izmanto zarnas insuflēšanu ar CO2 jeb ogļskābo gāzi, kas zarnu uzpūš lēnāk, saudzīgāk, līdz ar to mazinot nepatīkamās pēcprocedūras sajūtas. CO2 absorbējas 150 reižu ātrāk, kā gaiss un tiek pilnībā izvadīts caur plaušām. Turklāt, insuflējot zarnu ar CO2, resnās zarnas kupols tiek sasniegts un arī ātrāk.