Šogad jau astoto gadu pēc kārtas notika žurnāla „Veselība” un „Veselības centrs 4” rīkotā akcija „Meklējam labu ģimenes ārstu”, kur iedzīvotāji tika aicināti ne tikai balsot par savu ģimenes ārstu, bet arī rakstīt vēstules, kurās pateikt ārstam ikdienā nepateiktos labos vārdus. Žurnāla redakcija izvirza pretendentus nominācijai „Mans mīļais ģimenes ārsts”, ņemot vērā pacientu balsojumu un iesūtītās vēstules. Pacientu mīlētāko ģimenes ārstu trijniekā ir arī dr. Svetlana Trumpele - "Diagnostikas centrs" sadarbības ārste. Apsveicam un priecājamies par ārstes profesionalitāti!
Šogad Covid-19 izraisītās pandēmijas dēļ svinīgā apbalvošanas ceremonija nenotika, tāpēc sveikt laureātus žurnāla redakcija devās uz viņu ārstu praksēm.
"Mans mīļotais ģimenes ārsts" Svetlana Trumpele
„SVETLANAS TRUMPELES ĀRSTA PRAKSE”, GREBENŠČIKOVA IELĀ 1, RĪGĀ
Bez prieka nav iespējams dzīvot
Dakteres praksē ir 1800 pacientu, no kuriem 300 ir bērni. Viņa atzīst, ka atzinību saņem no saviem pacientiem arī ikdienā - gan labas veselības vēlējumus, gan labus vārdus. Svetlana Trumpele savas ģimenes ārstes gaitas sāka pirms vairāk nekā 20 gadiem Dobelē. „Tolaik, 90. gados, bija diezgan grūti strādāt laukos par ģimenes ārsti. Tur biju ne tikai ģimenes ārsts, bet arī ķirurgs, sociālais darbinieks un vēl citi speciālisti vienā personā,” viņa atceras. Daktere velk paralēles ar šo laiku, kad situācija ar Covid-19 uz ģimenes ārsta pleciem uzlikusi gana lielu slodzi. Daudz laika un enerģijas aizņem arī pacientu izglītošana par vīrusu. Daktere stāsta: „Audzinām savus pacientus, lai kaut cik ievērotu aizsardzības pasākumus - distanci, roku mazgāšanu, dezinfekciju, nēsātu masku, nevajadzīgi nestaigātu apkārt sabiedriskās vietās. Cenšamies izskaidrot, kāpēc tas nepieciešams. Tomēr ir radusies sajūta, ka daudzi cilvēki netic. Ja viņus tas neskar, viņi domā - kam tas viss? Pacienti mainījušies psiholoģiski, daži palikuši mazliet agresīvāki, dažkārt naidīgi. Es, protams, saprotu, ka sajūta ir nospiedoša, ir milzīgs stress, jo nezinām, kā būs tālāk. Man pacienti arī jautā, cik ilgi tas turpināsies, līdz Jaunajam gadam? Nebūs jau tā, ka tikai līdz Jaunajam gadam. Mums tomēr jāpierod dzīvot ar to, kas ir, jāadaptējas situācijai, lai izdzīvotu bez bēdīgām sekām.” Runājot par savu noskaņojumu pašreizējā situācijā, daktere min cerību, ka būs vairāk pētniecisku un zinātnisku izmeklējumu par vīrusu, lai varētu saprast, kāds tas ir patiesībā. „Līdz šim zinām tikai to, ka tas ir mainīgs. Martā bērni tikpat kā neslimoja, tagad slimo arī bērni, pat mazie. Viņi ir ne tikai nēsātāji. Tātad vīruss ir mainījies, bet, ja tas mainījies, tad atkal jāpēta. Tāpēc ceru, ka būs pētījumi un tiksim skaidrībā, kā mums vajadzētu dzīvot šajā situācijā.”
Saviem pacientiem novēl: „Lai viņi būtu veseli un sirdī būtu iekšējs prieks! Bez tā nav iespējams dzīvot. Lai izturība, veselība un nākotnē kaut kas gaišs!”
Kolēģiem novēl: „Darba spēku, lai šo laiku varētu izturēt, rīkojoties atbilstoši situācijai. Ar prātu, loģisku domāšanu vismaz divus soļus uz priekšu.”
Dāvanas ģimenes ārstei no izdevniecības „Dienas Žurnāli” un kosmētikas ražotāja ,,Bio2You”.