logo logo draugiem draugiem

Sākums > Par mums > Jaunumi > Piedāvājam jaunu izmeklējumu - aknu sonoelastogrāfiju

Piedāvājam jaunu izmeklējumu - aknu sonoelastogrāfiju

"Veselības centrs 4" filiālē "Diagnostikas centrs" pieejams jauns pakalpojums - aknu sonoelastogrāfija fibrozes un aknu cirozes riska izvērtēšanai, aknu blīvuma noteikšanai.

Sonoelastogrāfija ir ultrasonogrāfijas (USG) metode, kuras pamatā ir audu elastīguma mērījumi reālajā laikā. Tā kā audu elastībai ir dažādas raksturīpašības, veicot sonoelastogrāfiju, iespējams atšķirt normālus audus no fibrotiskiem audiem.

Sonoelastogrāfija nav atsevišķs izmeklējuma veids, bet gan izmeklējuma režīms, kas papildina ierasto ultrasonogrāfijas izmeklējumu. Tiek izmantota  speciāla programma, kas spēj noteikt atšķirīgus elasticitātes modeļus konkrētai audu grupai. Šādā veidā ir iespējams noteikt aknu fibrozi un akni cirozi tās agrīnā stadijā. Metodes galvenā priekšrocība ir paaugstināta jūtība.

Aknu sonoelastogrāfijas izmeklējums ir rekomendēts pacientiem, kuriem bez skaidri zināma iemesla laboratoriski ir paaugstināti aknu rādītāji: ALAT, ASAT, GGT, sārmainā fosfatāze, bilirubīni, kā arī pacientiem ar aknu aptaukošanos.

Zinot aknu fibrozes pakāpi, atsevišķos gadījumos ir arī iespējams izvairīties no punkcijas biopsijas.

Sonoelastogrāfija ir nesāpīga, neinvazīva metode, lai gan tās procesā uz audiem iedarbojas ar paaugstinātu spiedienu.  Sākotnēji šī metode tika radīta krūts vēža agrīnai diagnostikai, bet tagad to izmanto arī citu orgānu izmeklēšanā – piemēram, vairogdziedzera un kakla mīksto audu, prostatas, urīnpūšļa, taisnās zarnas, dzemdes, olnīcu, cīpslu un muskuļu, nieru, liesas, kā arī aknu izmeklēšanā.

“Diagnostikas centrs” pieejams padziļināts aknu sonoelastogrāfijas izmeklējumus aknu blīvuma noteikšanai, fibrozes un aknu cirozes riska izvērtēšanai. Veicot aknu sonoelastogrāfiju kopā ar ierasto USG, iespējams aplūkot vispārējo aknu veselību un to stāvokli, kā arī apkārtējos audus un vēdera dubuma orgānus.