logo logo draugiem draugiem

Sākums > Par mums > Jaunumi > JAUNUMS! Izmeklējumi ar jaunākās paaudzes osteodensitometrijas iekārtu “Hologic Horizon W”

Izmeklējumi ar jaunākās paaudzes iekārtu “Hologic Horizon W”

atverts

''Veselības centrs 4'' filiāle ''Diagnostikas centrs'' nodrošina izmeklējumus ar jaunākās paaudzes osteodensitometrijas iekārtu Hologic Horizon W, kas ļauj veikt augstvērtīgu diagnostiku ar vēl mazāku starojuma devu, augstāku precizitāti un attēlu izšķirtspēju. No standarta osteodensitometra Horizon W modelis atšķiras ar vairākām papildu funkcijām, kuras aprīkojumu ļauj izmantot plašāka spektra pārbaudēm, piemēram, visa ķermeņa (Whole Body) kompozīcijas jeb ķermeņa masas un struktūras noteikšanai un analīzei.

  • Ar Horizon W tiek veikta augstvērtīga standarta osteoporozes un augšstilba kaula atipisko lūzumu diagnostika
  • Izmeklējumi pediatrijā
  • Ievērojamākā Horizon W iekārtas papildfunkcija ir maksimāli precīza visa ķermeņa (Whole Body) kompozīcijas jeb ķermeņa masas un struktūras noteikšana un analīze: tiek uzrādīta ne tikai vispārējā pacienta kaulu, muskuļu un tauku attiecība ķermenī, bet arī precīzi atainots un analizēts to izvietojums katrā ķermeņa daļā. Detalizētais parametru iedalījums, piemēram, viscerālie tauki, nodrošina maksimālu diagnostikas precizitāti.

Iekārtas starojums ir niecīgs - ne pacientam, ne speciālistam nav nepieciešami papildu aizsarglīdzekļi vai īpaša sagatavošanās.

Osteodensitometrija ir neatsverams izmeklējums osteoporozes diagnostikā.

Osteoporoze ir ar vecumu saistīta un dzīves kvalitāti ietekmējoša slimība, kam raksturīgas kaulu blīvuma izmaiņas un palielināts lūzumu risks. Tā ir plaši izplatīta slimība, un sievietēm parasti sākas pēc 50 gadu vecuma, vīriešiem - pēc 60 gadu vecuma. Osteoporozes izraisīti lūzumi skar katru trešo sievieti pasaulē un katru piekto vīrieti vecumā pēc 50 gadiem. Vairāk nekā pusei sieviešu 75 gadu vecumā ir pozitīvi osteoporozes rādītāji.

Galvenais iemesls lūzumu attīstībai ir kaulu blīvuma mazināšanās - mazinās kaula kvalitāte. Kaulu blīvumu var ietekmēt daudzi faktori: dzimums, kalcija lietošana, fizisko aktivitāšu biežums, vecums, kad sākusies menopauze, hormonālās izmaiņas organismā, kritienu iespējamība, alkohola lietošana, vides apstākļi, medikamentoza terapija, vecums, smēķēšana, mazs svars, D vitamīna deficīts u.c.

Pareizs uzturs un adekvāta D vitamīna, kalcija un olbaltumvielu lietošana ikdienā ir viens no stūrakmeņiem osteoporozes profilaksē - nepieciešams sabalansēts uzturs ar pietiekošu kalcija, D un K vitamīnu daudzumu, tas ir, racionā noteikti jābūt piena produktiem, zivīm, svaigiem dārzeņiem. Kaulu masas saglabāšanai nepieciešamas fiziskās aktivitātes, vingrojumi, kas nostiprina muguras muskulatūru, arī pastaigas svaigā gaisā. Nepieciešamo D vitamīnu daļēji var nodrošināt ar uzturēšanos saulē.

Osteoporoze var būt smaga un invalidizējoša slimība, taču tā ir ārstējama, un ļoti svarīgi ir slimību atklāt laikus un uzsākt tās profilaksi.

Visām sievietēm pēc 50 un vīriešiem pēc 60 gadu vecuma ieteicams veikt kaulu blīvuma pārbaudi jeb osteodensitometriju. Osteodensitometrija ir vienkāršs un nesāpīgs izmeklējums - pacients apguļas uz kušetes, virs kuras novietots osteodensitometrs, un 10–15 minūtes notiek skenēšana ar rentgena stariem, bet īpaša datorprogramma aprēķina kaulu minerālo blīvumu. Izmeklējuma laikā saņemtais jonizējošais starojums ir niecīgs. Atklājot kaulu blīvuma samazināšanos, jākonsultējas ar osteoporozes speciālistu, kurš nosaka tālāko taktiku, ja nepieciešams, nozīmē ārstēšanu vai novērošanu dinamikā, profilaksi.

 

Lai veiktu visa ķermeņa kompozīcijas izmeklējumu, nepieciešams iztukšot urīnpūsli tieši pirms izmeklējuma. Pats izmeklējums, kura laikā iekārta noskenē visu cilvēka ķermeni, aizņem tikai septiņas minūtes. Izmeklējuma laikā klients guļ uz muguras uz līdzenas virsmas, ir  jānoņem visi aksesuāri, arī laulības gredzens, lai izmeklējums būtu pēc iespējas precīzāks. Pēc izmeklējuma klients saņem detalizētu izmeklējuma aprakstu un atainojumu, kas pēc tam ārstam sniedz plašu informāciju par cilvēka ķermeņa kompozīciju un veselību.

Horizon W nodrošina diagnostikas iespējas reimatoloģijā, endokrinoloģijā, neiroloģijā, dietoloģijā, gastroenteroloģijā, ortopēdijā, ginekoloģijā un uroloģijā.

Jāpiebilst, ka ASV ražotāja Hologic osteodensitometrijas iekārtas savos pētījumos izmato arī NASA (Nacionālā aeronautikas un kosmosa administrācija).

Pieejami gan Nacionālā veselības dienesta (NVD), gan apdrošināšanas kompāniju apmaksāti, gan maksas pakalpojumi.

Lai uzzinātu vairāk un pieteiktos pakalpojumiem, zvaniet: tālr: 67144031; 29296313, e-pasts: dgcentrs@vc4.lv   


  • Dalīties ar šo ziņu:

Piesakies konsultācijai