logo logo draugiem draugiem

Sākums > Par mums > Jaunumi > Filiālē "Diagnostikas centrs" pieejami muskuloskeletālie ultrasonogrāfijas izmeklējumi

Filiālē "Diagnostikas centrs" pieejami muskuloskeletālie ultrasonogrāfijas izmeklējumi

"Veselības centrs 4" filiālē "Diagnostikas centrs" iespējams veikt kvalitatīvus locītavu ultrasonogrāfiskos (USG) izmeklējumus, kas tiek nodrošināti ar jaunākās paaudzes iekārtu  "Aplio a" (ražotājs “Canon Medical Systems”). "Aplio a" iekārtā esošās unikālās attēlveidošanas tehnoloģijas (Precision+, ApliPure+, Differential Tissue Harmonics) nodrošina izcilu attēla izšķirtspēju. Tas ir īpaši svarīgi locītavu izmeklējumos, kad izvērtējamās struktūras ir ļoti smalkas - dažu milimetru lielumā vai pat mazākas.

Ar jauno iekārtu tiek uzlabota ultrasonogrāfijas izmeklējumu kvalitāte, iespējams diagnosticēt agrīnākas audu un struktūru pārmaiņas, tādējādi vēl precīzāk iespējams piemērot pareizu ārstēšanas taktiku pacientiem ar reimatoloģiskām un citām slimībām. "Aplio a" ir aprīkota arī ar USG gela sildītāju, kas nodrošina pacientiem komfortablākus izmeklējumus.

Kas redzams ultrasonogrāfijā?

Tā parāda, kādas pārmaiņas ir notikušas cīpslās, saitēs un locītavu struktūrās. Tā dod iespēju vizualizēt iekaisīgas un destruktīvas pārmaiņas locītavās, diagnosticēt iekaisumu locītavas somiņās un saitēs. Ar šo metodi precizē šķidruma daudzumu locītavā, locītavas somiņā un saišu apvalkos, ko ne vienmēr izdodas noteikt palpācijas un fizikālās izmeklēšanas laikā.

Ultrasonogrāfija mēdz būt izšķiroša protezētu locītavu izvērtēšanā, kad magnētisko rezonansi nevar veikt protēzes materiāla īpatnību dēļ, bet datortomogrāfijas iespējas ir izsmeltas vai nav pieejamas. Reimatisku locītavu slimību gadījumos, kad veikta locītavas endoprotezēšana, var būt komplikācijas citu pavadošo slimību dēļ, tāpēc ultrasonogrāfija ir neatsverams palīgs gan reimatologiem, gan arī traumatologiem ortopēdiem.

Locītavu izmeklējumus veic arī ultrasonogrāfijas speciālists Matīss Mežals, kurš pievienojies "Diagnostikas centrs" speciālistu komandai šī gada novembrī:

  • 2020-2021 - Latvijas universitātes Medicīnas fakultātē kursos apgūta vispārējā ultrasonogrāfija
  • 2020-2021 -  Rīgas Stradiņa universitātē apgūta algologa specialitāte
  • 2016-2020 - Studijas Rīgas Stradiņa universitātē, iegūta fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta kvalifikācija
  • 2013-2014 - Mācības ''Erasmus'' apmaiņas programmā Lillē, Francijā
  • 2009-2015 - Studijas Rīgas Stradiņa universitātē, absovējot iegūts ārsta grāds

Lai uzzinātu vairāk un pieteiktos izmeklējumam, zvaniet: Tālr: 67144031; 67143550; 67144046; 29296313. E-pasts vizītes pieteikšanai: dgcentrs@vc4.lv


  • Dalīties ar šo ziņu:

Piesakies konsultācijai