logo logo draugiem draugiem

Sākums > Par mums > Jaunumi > Estrogēnu līmenis pazeminās. Ko varam darīt?

Estrogēnu līmenis pazeminās. Ko varam darīt?

atverts

Jau ilgāku laiku pirms menopauzes iestāšanās sievietes organismā pakāpeniski pazeminās estrogēnu līmenis. Visefektīvākā šajā laikā ir hormonālā terapija, ko ginekologs piemeklē individuāli katrai sievietei atbilstoši viņas hormonālajiem rādītājiem. Situācijās, kad hormonālā terapija nav vēlama vai sieviete negrib to lietot, noder dabiskas metodes. Žurnāla "100 Labi Padomi" iesaka "Diagnostikas centrs" ginekoloģe, dzemdību speciāliste Alise Vigule.

Pagaidām zinātniekiem vēl nav izdevies atklāt veidu, kā apstādināt organisma novecošanu un ar to saistītās pārmaiņas orgānos un sistēmās, to skaitā olnīcu darbībā, kas vistiešākajā veidā atbild par estrogēnu līmeni. Tomēr novērots, ka jau ilgāku laiku pirms menopauzes iestāšanās sievietes organismā pakāpeniski pazeminās estrogēnu līmenis, un tas visbiežāk izpaužas ar menstruālā cikla regularitātes un svara izmaiņām, karstuma viļņiem, garastāvokļa svārstībām un citiem simptomiem. Visefektīvākā šajā laikā ir hormonālā terapija, ko ginekologs piemeklē individuāli katrai sievietei atbilstoši viņas hormonālajiem rādītājiem.

Situācijās, kad hormonālā terapija nav vēlama vai sieviete negrib to lietot, noder dabiskas metodes. Estrogēnu trūkuma simptomu samazināšanai noderēs ar uzturu uzņemamie fitoestrogēni (sojas pupiņas, turku zirņi, lēcas); uztura bagātinātāji, kuru sastāvā ir izoflavoni un fitoestrogēni, jo tiem ir koncentrētāks sastāvs; D vitamīns un zemās devās E vitamīns.

Lasiet rakstu žurnāla "100 Labi Padomi" 2020. gada novembra numurā


  • Dalīties ar šo ziņu:

Piesakies konsultācijai