logo logo draugiem draugiem

Sākums > Par mums > Jaunumi > Endoskopiskie izmeklējumi jaunā kvalitātē

Endoskopiskie izmeklējumi jaunā kvalitātē – citur nākotne, mums šodiena!

atverts

SIA “Veselības centrs 4” filiālē “Diagnostikas centrs” darbojas mūsdienīga koncepta Endoskopijas dienas stacionārs, kurā tiek veikti endoskopiskie izmeklējumi un manipulācijas narkozē anesteziologa klātbūtnē. Tehnoloģisko risinājumu nodrošina firmas "OLYMPUS" EVIS EXERA III endoskopiskās iekārtas ar augstākā līmeņa aprīkojumu. Rūpējoties par klientiem un nodrošinot arvien kvalitatīvākus izmeklējumus, Endoskopijas dienas stacionāram iegādātas jaunas un modernas iekārtas. 

  • VIO 200 D ERBE elektroķirurģiska iekārta, kas nodrošina polipu likvidēšanu ar  diatermkoagulācijas cilpu, kā arī mazāku polipu likvidēšana aukstās cilpas tehnikā, kā to rekomendē pasaules viedokļu līderi gastroenteroloģijā.
  • Jauna ūdens padeves jeb irigācijas iekārta vēl kvalitatīvu endoskopisko izmeklējumu veikšanai. To izmanto gadījumos, ja gļotāda aplikta ar putām, gļotām vai fēču paliekām, lai veiksmīgāk vizualizētu gļotādas patoloģijas gan kuņģī, gan zarnā, precīzāk noteiktu bojājuma vietu un biopsiju veikšana būtu maksimāla mērķēta un precīza.
  • Lai kolonoskopijas laikā pilnā apjomā izvērtētu resnās zarnas gļotādu, zarnas lumens ir jāuzpilda ar gāzi. Līdz šim tas tika darīts ar gaisu, taču nereti tieši tas pacientiem radīja nepatīkamas sajūtas. Lai izvairītos no šī diskomforta, pasaules vadošajās klīnikās un tagad arī "Diagnostikas centrs" izmanto zarnas insuflēšanu ar CO2 jeb ogļskābo gāzi, kas zarnu uzpūš lēnāk, saudzīgāk, līdz ar to mazinot nepatīkamās pēcprocedūras sajūtas. CO2 absorbējas 150 reižu ātrāk par gaisu un tiek pilnībā izvadīts caur plaušām. Turklāt, insuflējot zarnu ar CO2, resnās zarnas kupols tiek sasniegts ātrāk.
  • Kolonoskopijas laikā zarnas labās puses gļotāda tagad tiek iekrāsota ar metilēnzilā ūdens šķīdumu, lai precizāk vizualizētu sīkus plakanos vai zobainos polipus. Tiem dzīves laikā ir līdz pat 30 % liels risks transformēties kolorektālajā vēzī. Šādas atrades gadījumā polipi tiek likvidēti, individuāli izvēloties atbilstošu polipektomijas tehniku, tādējādi pasargājot pacientu no turmāk iespējamiem sarežģījumiem.

Izmeklējumu rezultāti un speciālistu slēdziens tiek izsniegts uzreiz pēc izmeklējuma veikšanas! Ja endoskopijas laikā tiek ņemti audu paraugi, to mikroskopiskais slēdziens būs pieejams 10 darba dienu laikā.

Noskatieties raidījumu par endoskopiskajiem izmeklējumiem, izmantojot jaunākās medicīniskās tehnoloģijas VIDEO >>

Uzziniet vairāk!

AmplifEYE – palīdz vizualizēt polipus                     

Skrīninga kolonoskopiju veikšanas laikā tiek lietota palīgierīce AmplifEYE®, kas endoskopa evakuācijas laikā palīdz ārstam veiksmīgāk vizualizēt polipus. Tas ir īpaši aktuāli, veicot izmeklējumu zarnas labajā pusē, kur biežāk lokalizējas zobainie polipi. Tā kā šeit vizualizācija ir apgrūtinošāka, tas var draudēt pat ar 30% malignizācijas risku. Šie polipi prasa īpašu endoskopista uzmanību, jo parasti tie ir nelieli un plakani, gandrīz saplūstot ar normālo gļotādu.

NBI ar spilgtu gaismu uzlabo attēla kvalitāti            

Šo NBI (Narrow Band Imaging) digitālo hromendoskopijas paveidu lieto gan augšējo, gan apakšējo endoskopiju laikā papildus pēdējās paaudzes augstas izšķirtspējas endoskopiem. Kuņģa - zarnu trakta gļotāda tiek apskatīta speciāli uzlabotā gaismas filtru režīmā, kas spilgtākā gaismā, palielina spektra attēla kvalitāti, virsmas un krāsu toņu izšķirtspēju. Tādējādi ir iespēja uzskatāmi izvērtēt kapilāru tīklojumu un jau pašā slimības sākumā atšķirt patoloģiskus audus no normāliem. Šādi vizuāli nosakot pirmsvēža stāvokli kuņģī, iespējams veikt specifiskas biopsijas. Resnajā zarnā šo apgaismes veidu izmanto plakanu polipu konstatēšanai, kā arī lielu polipu robežu noteikšanai.

Irigācijas iekārta zarnu vizualizācijai pilnā apjomā

Irigācijas jeb ūdens padeves iekārta kalpo kā palīgierīce gan augšējo, gan apakšējo endoskopiju veikšanai.  Tā ir neatņemama kvalitatīvas kolonoskopijas veikšanas sastāvdaļa, lai noskalotu gļotādu no nevēlamiem aplikumiem un vizualizētu zarnu pilnā apjomā. Tādā veidā tiek atrasti polipi, it īpaši plakanie un zobainie polipi, kas nepilnīgi iztīrītas zarnas gadījumā var maskēties zem fēču aplikuma. Irigācijas iekārtu izmanto gadījumos, ja gļotāda aplikta ar putām, gļotām vai fēču paliekām, lai veiksmīgāk vizualizētu gļotādas patoloģijas gan kuņģī, gan zarnā, precīzāk noteiktu bojājuma vietu un biopsiju veikšana būtu maksimāli mērķēta un precīza. Svarīga indikācija ūdens pumpja lietošanai ir arī gremošanas trakta asiņošana, kad ir nepieciešama ļoti precīza asiņošanas avota noteikšana, lai veiktu mērķētus un efektīvus hemostāzes jeb asiņošanas apturēšanas pasākumus. Ņemot vērā, ka ūdens zarnas lumenā nonāk uzsildīts ķermenim komfortablā temperatūrā, ir praktiski pilnībā izslēgta zarnas spazmatiska saraušanās, kas varētu apgrūtināt procedūru.

Resnās zarnas insuflēšana ar CO2 palīdz ieraudzīt vairāk                                                    

Lai kolonoskopijas laikā pilnā apjomā izvērtētu resnās zarnas gļotādu, zarnas lumens ir jāuzpilda ar gāzi. Līdz šim tas tika darīts ar gaisu, taču nereti tieši šī uzpūšana pacientiem radīja nepatīkamas sajūtas. Daži pacienti sūdzējās par piepūsta vēdera sajūtu un līdz ar to diskomfortu, reizēm pat sāpēm, kas saistītas ar zarnu sieniņas iespriegumu, piepūšot tās ar gaisu. Lai izvairītos no šīm nepatīkamajām sajūtām, pasaules vadošajās klīnikās un tagad arī VC4 izmanto zarnas insuflēšanu ar CO2 jeb ogļskābo gāzi, kas zarnu uzpūš lēnāk, saudzīgāk, līdz ar to mazinot pēcprocedūras nepatīkamās sajūtas. CO2 absorbējas 150 reižu ātrāk par gaisu un tiek pilnībā izvadīts caur plaušām. Turklāt, insuflējot zarnu ar CO2, resnās zarnas kupols tiek sasniegts ātrāk.

ERBE iekārta efektīvāk likvidē polipus                    

Elektroķirurģijai ir milzīga loma invazīvajā gastroenteroloģijā, un tieši ERBE elektrokoagulācijas iekārtas pielietošana ļauj endoskopiju laikā likvidēt polipus jeb veikt polipektomijas polipiem, kas lielāki par 5 mm, tādējādi pasargājot pacientus no potenciāli draudoša kolorektālā vēža. Sarežģījumu gadījumā ir iespēja veikt koagulāciju, piededzinot bojājuma vietu. Polipektomijas tiek veiktas ar speciālām diatermkoagulācijas cilpām, kas ar elektriskā impulsa palīdzību nogriež polipu elektroķirurģiskā ceļā, koagulējot arī polipa pamatni. Tādējādi tiek nodrošināta aizsardzība no postpolipektomijas sarežģījumiem - tādiem kā asiņošana un perforācija.

Zvaniet, uzziniet vairāk un pierakstieties izmeklējumiem!

Tālr: 67144031; 67143550; 67144046; 29296313

E-pasts vizītes pieteikšanai: dgcentrs@vc4.lv

 


  • Dalīties ar šo ziņu:

Piesakies konsultācijai