logo logo draugiem draugiem

Sākums > Par mums > Jaunumi > Biežāka problēma - muguras sāpes

Biežāka problēma - muguras sāpes

Kurām grupām mugura sāp biežāk? Analizējot datus, pēc dzimuma, muguras sāpes vismaz reizi nedēļā pēdējo 12 mēnešu laikā izjutuši 25% vīriešu un 36% sieviešuPar muguras sāpju cēloņiem stāsta “Diagnostikas centrs” fizioterapeite Baiba Narvila

Viennozīmīga skaidrojuma, kādēļ sievietēm mugura sāp biežāk nekā vīriešiem, nav. Tam par iemeslu var būt vairāki faktori - sievietes kopumā ir apveltītas ar plašāku emocionālo uztveri un spēj labāk raksturot ķermeņa izjūtas, kamēr vīriešiem var būt uz stereotipiem balstīta domāšana, ka viegls savilkums vai muskuļu nogurums nav sāpes. Vīrietis ir audzināts neizpaust vājumu vai sāpes. Narvila norāda, ka arī savā praksē saskaras ar situācijām, kad vīriešu veselības stāvoklis bieži vien jau pirms vēršanās pie speciālista ir hronisks.
Muguras sāpes - aktuāla mūsdienu problēma Sēdošs un mazkustīgs dzīvesveids, stress, traumas, ir tikai daži no izplatītākajiem muguras sāpju cēloņiem, kas aizvien biežāk skar arī gados salīdzinoši jaunus cilvēkus. No sprandas savilktiem muskuļiem simptomātikai nereti pievienojas galvassāpes, reiboņi vai miega traucējumi, jo ķermenis jūt pastāvīgu sasprindzinājumu.
Fizioterapeite B. Narvila aicina rūpes par muguras veselību neatlikt uz rītdienu, jo pretējā gadījumā tas var nopietni ietekmēt dzīves un kustību kvalitāti. Jāņem vērā, ka muguras veselību tiešā veidā ietekmē tas, kādā veidā ikdienā kustamies un strādājam. Tādēļ muguras sāpju mazināšanā un profilaksē būtiski aspekti ir stājas jeb posturālā kontrole un darba ergonomika.


Ieteikumi muguras profilaksei:

  • Atrodi līdzsvaru starp darbu, ikdienas steigu un atpūtu
  • Seko līdzi savam svaram
  • Rūpējies par miega kvalitāti
  • Izbaudi fizisko aktivitāšu un fizioterapijas sniegto iespēju daudzveidību
  • Darbā izmanto mugurkaula aizsardzības pamatprincipus
  • Rūpējies par savu mentālo un emocionālo labsajūtu

Vairāk lasiet portālā ''nra.lv''


  • Dalīties ar šo ziņu:

Piesakies konsultācijai