logo logo draugiem draugiem

Sākums > Par mums > Jaunumi > Ar ko remdēt izsalkumu naktī?

Ar ko remdēt izsalkumu naktī?

atverts

Uz žurnāla "100 Labi Padomi" lasītāja jautājumu atbild "Veselības centrs 4" filiāles "Diagnostikas centrs" uztura speciāliste Guna Rijkure.

Protams, tas ir ļoti slikti -ēst naktīs. To pašu var teikt par ēšanu īsi pirms nakts miega. Kāpēc tas ir tik slikti? Jo tas var veicināt dažādu gremošanas trakta slimību rašanos, piemēram, kuņģa skābe, sajaucoties ar ēdienu, var nonākt barības vadā un pat rīklē, kur ar laiku bojā barības vadu. Vienlaikus šāds ieradums veicina liekā svara pieaugumu.

Ja tomēr naktī ļoti gribas ēst, var izvēlēties olbaltumvielām bagātīgāku pārtiku un dārzeņus, kas vismaz neveicinās svara pieaugumu. Kā piemēru var minēt - pāris šķēles liesa siera, kam tauku procents nav augstāks par 20 %, un tomātus, kas kliedētu izsalkuma sajūtu un ļautu mierīgi iemigt. Vēl var izvēlēties skābpiena dzērienus, kam pievieno kamas miltus, smalcinātas linsēklas, topinambūra miltus vai zaļumus.

Gribētu arī vērst uzmanību, ka nakts ēšana nav vienkārši slikts ieradums, -tas ir ēšanas traucējums, līdzīgi kā kompulsīvā pārēšanās, anoreksija, bulīmija. Ar šo sindromu jāvēršas pie neirologa, psihoterapeita. Šādos gadījumos varētu būt ieteicama uzvedības terapija, ķermeņa relaksācijas terapija un gaismas terapija.

Visu rakstu lasiet žurnāla "100 Labi Padomi" 2019. gada oktobra numurā


  • Dalīties ar šo ziņu:

Piesakies konsultācijai