logo logo draugiem draugiem

Sākums > Pakalpojumi > Sirds un smadzeņu asinsvadu veselības kabinets

Sirds un smadzeņu asinsvadu veselības kabinets

Specializētā kabineta mērķis ir nodrošināt pacientiem kompleksu sirds un smadzeņu asinsvadu diagnostiku un ieteikt piemērotāko slimību profilaksi un ārstēšanu.Piedāvājam ārstu mini-konsīlija iespēju, kad konkrēto problēmu vienlaicīgi apskata dažādu profilu ārsti. Diagnostika tiek veikta ar specializēto iekārtu "General Electric Vivid E9":

  •  3D/ 4D doplerehokardiogrāfiskā izmeklēšana;
  • transkraniālo un brahiocefālo asinsvadu dupleksa skenēšana ar krāsas doplerogrāfiju un spektra analīzi pieaugušajiem. Nesāpīga, nekaitīga un droša izmeklēšanas metode.

Simptomi un sūdzības, ar kādām aicinām pie sirds un smadzeņu asinsvadu veselības kabineta speciālistiem:

  • pacienti ar sirds un asinsvadu slimību riska faktoriem (paaugstināts asinsspiediens un holesterīna līmenis asinīs, cukura diabēts, smēķētājiem);
  • galvas sāpes, reiboņi un samaņas zuduma epizodes;
  • īslaicīgas pārejošu neiroloģisku simptomu epizodes, kuras var liecināt par izmaiņām asinsvados.

Doplerehokardiogrāfiskā izmeklēšana

Doplerehokardiogrāfija ir sirds izmeklējums ar ultraskaņu. Pēdējā laikā šī diagnostikas metode ir strauji attīstījusies – pieejamas arvien labākas tehnoloģijas, kas ievērojami atvieglo sirds patoloģiju diagnostiku.

Lai veiktu ehokardiogrāfiju, nepieciešamas speciālas ultraskaņas iekārtas – ehokardiogrāfi ar atbilstošu programmu nodrošinājumu un atbilstošām sektorālām zondēm. Veicot ehokardiogrāfiju, iespējams novērtēt sirds un lielo asinsvadu anatomiju, morfoloģiju, sirds dobumu izmērus un tilpumus, sirds sieniņu biezumu, rētu vai trombu esamību (piemēram, pēc sirds infarkta), kontraktilitāti, kreisā kambara sistolisko un diastolisko funkciju, kreisā kambara masu, labā kambara funkciju, sirds vārstuļu morfoloģiju un funkciju, ka arī perikardu.

Ar šo izmeklēšanas metodi diagnosticē sirds nepietiekamības pakāpi, iegūtas un iedzimtas sirdskaites, nosaka sirds sistolisko un diastolisko funkciju, novērtē sirds vārstuļu stāvokli, kā arī atklāj paaugstināta asinsspiediena cēloni. Ehokardiogrāfija ir indicēta visiem pacientiem ar aizdomām par iespējamu kardioloģisku patoloģiju. Ar jaunākās paaudzes ultrasonogrāfijas iekārtām sirdi iespējams izmeklēt arī četrdimensionāli.

Kakla un galvas smadzeņu asinsvadu dupleksā skenēšana

Kakla un galvas smadzeņu asinsvadu   izmeklēšanu  veic ar augstas izšķirtspējas  ultraskaņas aparatūru – divdimensiju un trīsdimensiju skenēšanu un  krāsu kodētu dopplerogrāfiju.
Šī izmeklēšanas metode  ir neinvazīva, nesāpīga, nekaitīga un droša, jo izmeklēšanas laikā pacients nesaņem jonizējošo starojumu (kā piemēram rentgenizmeklējumā), kā arī netiek ievadīta kontrastviela. Pasaulē šo metodi  plaši pielieto smadzeņu un sirds asinsvadu slimību skrīningdiagnostikai.  Ultraskaņas attēli tiek iegūti reālā laika vienībā, kur speciālists  var  izanalizēt asinsvadu strukturālās izmaiņas asinsvadu sieniņā, lumena sašaurinājumu  un  novērtēt asinsplūsmas ātruma izmaiņas, kas palīdz ārstam noteikt asinsvadu slimības iemeslus un izvēlēties  savlaicīgas ārstēšanas un  profilakses metodes, kas atkarībā no izmaiņu pakāpes var būt medikamentoza, ķirurģiska vai invazīva ar dažādu stentu pielietošanu.

Ar ultraskaņas metodi var izmeklēt jebkuru pacientu jebkādā vecumā,  bet īpaši  kakla un galvas smadeņu asinsvadu izmeklēšana būtu nepieciešama tiem pacientiem, kuri cieš no galvas sāpēm,  reiboņiem , bijušas pārejošas īslaicīgas  neiroloģiskas simptomātikas epizodes, kuras varētu liecināt par nozīmīgām izmaiņām asinsvados, samaņas zuduma epizodēm un ģimenē ir bijis insults gados jaunam  radiniekiem. Pacientiem, kuriem ir jau zināmi sirds un asinsvadu slimību riska faktori, kuri veicina aterosklerozes attīstību un asinsvadu sieniņas sabiezēšanu,  kā paaugstināts asinsspiediens un  holesterīna līmenis asinīs, cukura diabēts, smēķētājiem,  kuriem agrīni konstatējot izmaiņas asinsvados un koriģējot riska faktorus var attālināt nelabvēlīgus  notikumus, kā miokarda infarktu, pēkšņu nāvi un saslimšanu ar insultu.

Lai uzzinātu vairāk un pieteiktos pakalpojumiem, zvaniet: Tālr: 67144031; 67143550; 67144046; 29296313.

E-pasts vizītes pieteikšanai: dgcentrs@vc4.lv 


Piesakies konsultācijai