logo logo draugiem draugiem

Sākums > Pakalpojumi > Sirds un smadzeņu asinsvadu veselības kabinets

Sirds un smadzeņu asinsvadu veselības kabinets

atverts

Specializētā kabineta mērķis ir nodrošināt pacientiem kompleksu sirds un smadzeņu asinsvadu diagnostiku un ieteikt atbilstošu slimību profilaksi un ārstēšanu.

Piedāvājam ārstu mini-konsīlija iespēju, kad konkrēto problēmu vienlaicīgi apskata dažādu profilu ārsti.

Diagnostika tiek veikta ar vismodernāko specializēto iekārtu "General Electric Vivid E9":

  •  3D/ 4D dopler - ehokardiogrāfiskā izmeklēšana;
  • transkraniālo un brahiocefālo asinsvadu dupleksa skenēšana ar krāsas doplerogrāfiju un spektra analīzi pieaugušajiem. Nesāpīga, nekaitīga un droša izmeklēšanas metode.

Sirds un smadzeņu veselības kabinetā kopīgā komandā strādā medicīnas doktors, kardiologs, ehokardiogrāfijas speciālists Artjoms Kaļiņins un neiroloģe, neirosonogrāfijas speciāliste Ilga Ķikule

 

Simptomi un sūdzības, ar kādām aicinām pie sirds un smadzeņu asinsvadu veselības kabineta speciālistiem:

  • pacienti ar sirds un asinsvadu slimību riska faktoriem (paaugstināts asinsspiediens un holesterīna līmenis asinīs, cukura diabēts, smēķētājiem);
  • galvas sāpes, reiboņi un samaņas zuduma epizodes;
  • īslaicīgas pārejošu neiroloģisku simptomu epizodes, kuras var liecināt par izmaiņām asinsvados.

 

Kakla un galvas smadzeņu asinsvadu dupleksā skenēšana

Kakla un galvas smadzeņu asinsvadu   izmeklēšanu  veic ar augstas izšķirtspējas  ultraskaņas aparatūru – divdimensiju un trīsdimensiju skenēšanu un  krāsu kodētu dopplerogrāfiju.


Šī izmeklēšanas metode  ir neinvazīva, nesāpīga, nekaitīga un droša, jo izmeklēšanas laikā pacients nesaņem jonizējošo starojumu (kā piemēram rentgenizmeklējumā), kā arī netiek ievadīta kontrastviela. Pasaulē šo metodi  plaši pielieto smadzeņu un sirds asinsvadu slimību skrīningdiagnostikai.  Ultraskaņas attēli tiek iegūti reālā laika vienībā, kur speciālists  var  izanalizēt asinsvadu strukturālās izmaiņas asinsvadu sieniņā, lumena sašaurinājumu  un  novērtēt asinsplūsmas ātruma izmaiņas, kas palīdz ārstam noteikt asinsvadu slimības iemeslus un izvēlēties  savlaicīgas ārstēšanas un  profilakses metodes, kas atkarībā no izmaiņu pakāpes var būt medikamentoza, ķirurģiska vai invazīva ar dažādu stentu pielietošanu.

Ar ultraskaņas metodi var izmeklēt jebkuru pacientu jebkādā vecumā,  bet īpaši  kakla un galvas smadeņu asinsvadu izmeklēšana būtu nepieciešama tiem pacientiem, kuri cieš no galvas sāpēm,  reiboņiem , bijušas pārejošas īslaicīgas  neiroloģiskas simptomātikas epizodes, kuras varētu liecināt par nozīmīgām izmaiņām asinsvados, samaņas zuduma epizodēm un ģimenē ir bijis insults gados jaunam  radiniekiem. Pacientiem, kuriem ir jau zināmi sirds un asinsvadu slimību riska faktori, kuri veicina aterosklerozes attīstību un asinsvadu sieniņas sabiezēšanu,  kā paaugstināts asinsspiediens un  holesterīna līmenis asinīs, cukura diabēts, smēķētājiem,  kuriem agrīni konstatējot izmaiņas asinsvados un koriģējot riska faktorus var attālināt nelabvēlīgus  notikumus, kā miokarda infarktu, pēkšņu nāvi un saslimšanu ar insultu.

 


Pakalpojums Cena EUR
SIRDS UN ASINSVADU VESELĪBAS KABINETA PAKALPOJUMI  
Pakete Nr.1: Kardiologa konsultācija un dopler-ehokardiogrāfiska izmeklēšana 92.00 €
Pakete Nr.2: Neirologa konsultācija un galvas un kakla asinsvadu USG izmeklēšana 95.00 €
Pakete Nr.3: Kardiologa un neirologa konsultācijas, dopler-ehokardiogrāfiska un galvas un kakla asinsvadu USG izmeklēšana 157.00 €

Piesakies konsultācijai