logo logo draugiem draugiem

Sākums > Par mums > Jaunumi > Tas, par ko nerunā...neērtie jautājumi un dzemdības

Tas, par ko nerunā... Neērtie jautājumi un dzemdības

atverts

Ir jautājumi, par kuriem kautrējamies runāt arī mūsdienās - vispārējas atklātības laikmetā. It īpaši tāpēc, ka sieviete pirms dzemdībām ir tik viegli ievainojama. Vai pirms dzemdībām no intīmās zonas jānoņem apmatojums, vai dzemdību laikā es apkakāšos, vai pirms mazuļa laišanas pasaulē drīkstu nodarboties ar seksu? Lasiet rakstu portālā TVnet.lv ar "Veselibas centrs 4" filiāles "Diagnostikas centrs" ginekoloģes, dzemdību speciālistes dr. Vijas Veisas skaidrojumu. 

Toreiz un tagad

Ne tik tālajos padomju laikos, kad sieviete pārbijusies kā diegs tika atvesta uz dzemdību namu, medmāsa viņai lika atgulties un paplest kājas. Bruņojusies ar baltu putainu šķīdumu un skuvekli, viņa bez liekām ceremonijām ķerās pie darba un noskuva apmatojumu no sievietes intīmās zonas.

Jāteic, ka tolaik tikai retā vaksēja un piepucēja “to vietiņu”, kur nu vēl pilnībā atbrīvoja no apmatojuma. Toreiz modes žurnālos par bikini zonas vaksāciju Brazīlija, PlayBoy, G vai sfinksa stilā nerakstīja.

Reizēm ūdeņi jau bija nogājuši ātrās palīdzības mašīnā, dzemdētāja vaidēja un ne par kādu intīmo higiēnu nevarēja būt ne runas. “Izplūkāja kā vistu,” atceras Ināras kundze, kas meitu pasaulē laida tālajā 1960. gadā. Sākusi skūšanas procedūru, māsiņa saprata, ka dzemdes kakls draudīgi veras, un mazais tūlīt nāks laukā, tāpēc atstāja Venēras uzkalnu ar visai dīvainu “frizūru”.

Mūsdienās katra sieviete pati izvēlas, kā dizainēt savas ķermeņa intīmās daļas, vai arī ļauties dabai un atstāt tās neskūtas.

No medicīnas viedokļa, nav nozīmes, vai intīmās zonas apmatojums tiek likvidēts vai nē - viss atkarīgs no tā, kā sieviete jūtas komfortabli, skaidro “Veselības centra 4” ginekoloģe un dzemdību speciāliste Vija Veisa.

Apmatojums netraucē veikt medicīniskas manipulācijas - ne vajadzības gadījumā veikt ķeizargriezienu, ne uzlikt šuves. Gadījumā, ja dzemdību laikā apmatojumu tomēr vajag noņemt, tas tiek izdarīts, skaidro daktere.

Vai drīkst pamīlēties?

Dažkārt vecmātes māmiņām pačukst “Ja gribi, lai viss notiek ātrāk, pirms lielās dienas pamīlējies ar vīru”. Šis ieteikums varētu būt pamatots un nebūt nav ezotēriski māņi. “Ja vien nav komplikāciju, dzimumattiecībām grūtniecības laikā ierobežojumu nav - viss atkarīgs no pāra vēlmēm.

Sperma satur bioloģiski aktīvās vielas, prostaglandīnus, kas dabiski izdalās arī dzemdību ceļos pirms dzemdībām un veicina dzemdību sākšanos. Arī orgasms rada dzemdes aktivitāti un tonizēšanos,” atklāj ārste.

Bez stresa!

Izdalījumiem dzemdībās vienlaikus dabiska un tomēr delikāta tēma, par ko sievietes stāsta tikai tuvākajiem. Tomēr ne jau izdalījumi ir problēma, drīzāk bailes un kauns, ko piedzīvo māmiņas radību laikā. Reizēm piedzīvotā trauma ir tik nepatīkama, ka otro bērnu sieviete izvēlas laist pasaulē ar ķeizrgrieziena palīdzību.

Gan taisnā zarna, gan urīnpūslis atrodas mazajā iegurnī un dzemdību laikā, mazulim, virzoties pa dzemdību ceļiem, nelielā daudzumā nekontrolēti var izdalīties gan urīns, gan taisnās zarnas saturs, stāsta Vija Veisa. Tomēr klizma pirms dzemdībām kā rutīnas procedūra mūsdienās netiek rekomendēta.

Visu rakstu lasiet portālā TVnet.lv >>


  • Dalīties ar šo ziņu:

Piesakies konsultācijai