logo logo draugiem draugiem

Sākums > Pakalpojumi > Uztura speciālists

Uztura speciālists

Uztura speciālista konsultācija “Veselības centra 4” filiālē “Valdlauči”

Uztura speciālists ir ārstniecības persona, kas specializējusies ar uzturu saistītos jautājumos, diētas ieteikumu veidošanā, ņemot vērā ārsta noteikto diagnozi un norādījumus.

Konsultācijas laikā uztura speciālists ievāc informāciju – noskaidro atbildes uz daudziem jautājumiem, lai pēc tam sniegtu katram klientam individuāli atbilstīgas rekomendācijas.

Uztura speciālista apmeklējuma iemesli var būt dažādi – gan liekā svara, gan pazemināta svara problēma, gan vēlme mainīt uztura ieradumus un rūpēties par veselību preventīvi, kā arī dažādas slimības, kuru ārstēšanai pēc ārstējošā ārsta nozīmējuma ir ieteicams pielāgot specifisku uztura plānu (piemēram, cukura diabēta, prediabēta, insulīna rezistences, paaugstināta holesterīna, triglicerīdu, urīnskābes līmeņa asinīs gadījumos, paaugstināta asinsspiediena, onkoloģisko slimību gadījumos, hronisku nieru slimību gadījumos, pēc kuņģa un zarnu trakta operācijām, zarnu iekaisīgo slimību, hronisku aizcietējumu gadījumos, sievietēm endometriozes un policistisko olnīcu sindroma, vīriešiem prostatas slimību gadījumos u.c.).

Uztura vajadzības atšķiras dažādos dzīves posmos, sievietēm un vīriešiem, tās nosaka arī fiziskā aktivitāte, ķermeņa uzbūve un daudzi citi faktori.

Uztura speciālists jāinformē par medikamentiem, vitamīniem, uztura bagātinātājiem, kas tiek lietoti, kādi ir ēšanas ieradumi – veģetārietis, vegāns vai kādu iemeslu dēļ nelieto noteiktu produktu grupu, piemēram, piena produktus.

Detalizēti tiek noskaidroti ēšanas ieradumi, ikdienas ēdienkarte, kā arī ievākta informācija par visām produktu grupām – ko un cik daudz katrs individuāli lieto. Klientam jāatklāj sava dzīvesveida faktori: fiziskās aktivitātes, miega kvalitāte un nevēlamie ieradumi.

Konsultācijas laikā klients tiek apskatīts – novērtēts ķermeņa uzbūves tips, āda, tauku izgulsnēšanās, kā arī tiek svērts un mērīts. Nereti tiek veikts bioimpedances mērījums, lai analizētu ķermeņa uzbūvi (tauku procents, muskuļu masa, ūdens daudzums), kā arī novērtēta vielmaiņa.

Uz konsultāciju vēlams ņemt līdzi analīžu un izmeklējumu rezultātus. Ja izmeklējumi iepriekš nav veikti, nereti konsultācijas laikā tiek nozīmēti laboratoriskie izmeklējumi, piemēram, vairogdziedzera un citu hormonu, holesterīna, cukura līmeņa, D vitamīna un citas analīzes.

Uzturs ir organisma galvenais enerģijas avots, kas nodrošina visus vitālos procesus organismā. Uzņemtais uzturs ietekmē ķermeņa aptaukošanās procesus, nagu, matu, sejas ādas veselību un vispārējo pašsajūtu, garastāvokli. Novecojot mainās organisma vajadzības un reakcija attiecībā uz ēdienu, tā daudzumu un veidu.

Uztura speciālista konsultācija ir nepieciešama:

 • ja ir palielināts vai samazināts svars, it īpaši, ja tas rada citas veselības problēmas;
 • ja novērojat svara izmaiņas, kuras nav apzināti izraisītas;
 • ādas problēmu gadījumos;
 • aktīvi nodarbojoties ar sportu (profesionālais sports, aktīvi ikdienas treniņi);
 • ievērojot specifisku diētu (veģetārisms, vegānisms, svaigēšana utml.);
 • ja ir sēdošs vai statisks darbs (biroji, mākslinieku studijas u.c.);
 • ja esat topošā māmiņa vai barojat mazuli ar krūti;
 • ja vēlaties pievērsties veselīgam, tieši jums piemērotam uzturam.

Izplatītākie jautājumi, kuru risinājumu kompleksā ietilpst uztura terapija:

 • ar novecošanu saistītās izmaiņas;
 • rehabilitācijas process;
 • dzīvesveida maiņa;
 • pārtikas alerģija vai nepanesamība;
 • akūtas un hroniskas slimības:
                      - cukura diabēts;
                      - gremošanas sistēmas un vielmaiņas slimības;
                      - sirds un asinsvadu slimības;
                      - onkoloģiskās slimības u.c.

Uztura speciālists:

 • nosaka konkrēto problēmu, kuras risināšanai jāveic uztura plāna korekcijas;
 • analizē cilvēka vielmaiņas īpatnības un ķermeņa reakcijas;
 • ņem vērā cilvēka ikdienas ritmu un dzīvesveidu.

Šādā veidā sastādīts uztura plāns sniedz visefektīvākos rezultātus, jo ir pielāgots katram individuāli un krasi neierobežo cilvēka ikdienu.

Ar uzturu iespējams koriģēt daudz, tikai jādara un jāturpina ilgstoši. Šīs pārmaiņas uzlabo cilvēka dzīves kvalitāti, kas nav mazsvarīgi.

Filiāle “Valdlauči” ir “Veselības centra 4” sastāvdaļa, tādēļ tās speciālistu un klientu rīcībā ir vairākas diagnostikas metodes, ko veic, piemēram, “Diagnostikas centrā” (visa ķermeņa (Whole Body) masas un struktūras jeb kompozīcijas noteikšana un analīze ar "Hologic Horizon W" DEXA iekārtu) vai “Anti-Aging Institute” (bioimpendance, netiešā kalorimetrija - vielmaiņas diagnostika ar "Cosmed Q-NRG").

Uzzini vairāk un piesakies!
Tālr.: 67896345, 28622336
e-pasts: valdlauci@vc4.lv
Adrese: Atpūtas iela 5, Valdlauči


Piesakies konsultācijai