logo logo draugiem draugiem

Sākums > Pakalpojumi > Kā jāsagatvojas endoskopijas procedūrai?

Kā jāsagatvojas endoskopijas izmeklējumam?

atverts

Kā sagatavoties kolonoskopijas izmeklējumam?

Lai nodrošinātu pilnīgu un precīzu resnās zarnas apskati, resnajai zarnai jābūt pilnīgi tīrai. Ārsts Jums ieteiks kādu no zarnu tīrīšanas veidiem - parasti zarnu tīrīšanai izmanto speciālu šķīdumu, kas jādzer lielos apjomos. Aptiekā jāiegādājas ārsta jums izrakstītais medikaments (piemēram, "Fortrans" vai "Picoprep").

Dzeramā šķīduma "Fortrans" pagatavošana:

  • Tieši pirms lietošanas vienas paciņas saturs jāizšķīdina vienā litrā ūdens.
  • Sagatavotais šķīdums jāizdzer dienu pirms nozīmētās izmeklēšanas plkst. 12.00, 14.00, 16.00, 18.00 (šķīdums jādzer vienmērīgi - vienu litru divu stundu laikā).
  • Lai panāktu pilnvērtīgu sagatavošanos Jums nepieciešams izdzert četrus litrus nozīmētā medikamenta.
  • Preparāta labākajai panesībai, vienu paciņu šķīdina vienā litrā vēsa ūdens, kam var pievienot citronu.

Dzeramā šķīduma "Picoprep" pagatavošana:

  • "Picoprep" pulveris jāizšķīdina glāzē auksta ūdens (aptuveni 150 ml). Maisiet 2 – 3 minūtes un tad izdzeriet šķīdumu.
  • Ieteicamā deva ir viena paciņa, ko lieto 10 līdz 18 stundas pirms procedūras un viena paciņa, ko lieto 4 līdz 6 stundas pirms procedūras.
  •  Kad lietota pirmā paciņa, pēc tam vairāku stundu laikā jādzer vismaz pieci 250 ml dzidra šķidruma dzērieni, pēc otrās paciņas lietošanas jālieto vismaz trīs 250 ml dzidra šķidruma dzērieni vairāku stundu laikā. Jūs varat dzert dzidra šķidruma dzērienus līdz 2 stundām pirms procedūras.
  • Lai nomērītu devu ar mērkaroti, piepildiet mērkaroti ar kaudzi ar pulveri no paciņas. Novelciet ar naža plakano malu gar mērkarotes virsējo malu. Mērkarotē palikušais pulveris ir viena mērkarote pulvera (4 g pulvera). Ieberiet pulveri no mērkarotes glāzē ūdens. Glāzē jābūt apmēram 50 ml ūdens uz 1 mērkaroti pulvera, apmēram 100 ml ūdens uz 2 mērkarotēm pulvera.
  • Izdzeriet šķīdumu. Reizēm "Picoprep" šķīdums kļūst karsts. Ja tā notiek, pagaidiet, lai tas pietiekami atdziest, un tad izdzeriet.
  • Pēc "Picoprep" devas lietošanas Jums jāņem vērā, ka jebkurā brīdī var sākties šķidra vēdera izeja. Lūdzu, pārliecinieties, lai visu laiku pēc katras devas lietošanas Jums būtu pieejama tualete, kamēr zāļu iedarbība beigsies.


Vai drīkst lietot zāles, ko lietojat ikdienā ?


Parasti medikamentu lietošana jāturpina kā parasti, tomēr atsevišķos gadījumos daži medikamenti var traucēt veikt izmeklējumu. Informējiet savu ārstu par medikamentiem, kurus lietojat, īpaši par Aspirīnu vai citām zālēm, kas to satur, antikoagulantiem, insulīnu vai dzelzs preparātiem.

Kā jāgatavojas gastroskopijas procedūrai?

Pacientam jābūt tukšā dūšā, tas nozīmē, ka Jūs nedrīkstat ēst un dzert vismaz sešas stundas pirms izmeklējuma.

Informējiet ārstu par visiem medikamentiem, kurus Jūs lietojat. Iespējams, ka ir vai nu jāpārtrauc medikamentu lietošana, vai jāpielāgo to deva atbilstoši situācijai. Informējiet ārstu arī par iespējamu alerģiju, ja Jums tāda ir bijusi pret kādu medikamentu, vai citām nopietnām slimībām, ar kurām slimojat.

Ko Jums vajadzētu zināt par anestēziju!

Nereti endoskopijas procedūras mēdz būt arī nepatīkamas vai pat sāpīgas. Lai to novērstu, procedūru iespējams veikt anestēzijā. Dažkārt bez anestēzijas endoskopijas  procedūras vispār nav iespējams izdarīt, jo īpaši, ja Jums ir veiktas vēdera dobuma operācijas. Anestēzijai tiek izmantotas dažādas intravenozi ievadāmas vielas, kas nodrošina pretsāpju   un miega efektu. Tas nozīmē, ka  manipulācijas laikā Jūs gulēsiet un pamodīsieties tad, kad izmeklējums būs pabeigts.

Par  Jūsu drošību anestēzijas laikā rūpēsies ārsts anesteziologs, kas vēros Jūsu sirdsdarbību, asinsspiedienu, elpošanu un skābekļa daudzumu asinīs. Anesteziologs rūpēsies par Jums līdz pat brīdim kad Jūs būsiet pilnīgi pamodies un varēsiet doties mājas.

Svarīgi atcerēties, ka dienā, kad veikta anestēzija, Jūs nedrīkstat vadīt automašīnu! Vēlams, lai Jūs pēc procedūras uz mājām varētu doties kāda pavadībā.

 


Piesakies konsultācijai